Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,819 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • hojenie hradze

  , Autor: alenakmet

  dobry den som 8 den po porode po forcepse. mam pocit tahania stehou az palenia. je to normalne? ani chodit nemozem lebo mam pocit ze sa mi to roztrha. kedy vypadaju stehy.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  kovéDobrý deň,
  ťažko takto na diaľku posúdiť. Mal by to vidieť lekár, posúdiť či sa Vám stehy nezapálily, neopuchlo to alebo nedochádza k zhoršenému hojeniu. Doporučujem aspoň do najbižšej návštevy lekára sedacie repíkové kúpele. Stehy vypadávajú na 7-14 deň.

Podobné otázky

 • Hojenie hradze po porode

  , Autor: Mia3020

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som sa opýtať na hojenie hradze po pôrode, rodila som 30.10.2020 a stále pociťujem pálenie pri močení. Nepoužívam teraz ani gél na intímnu hygienu, pretože to dosť štípe. Môj spádový gynekológ mi pri prehliadke po 600nedeli povedal, že sa hrádza pomalšie hojí, preto tie pálivé pocity, ale nepovedal mi, či si mám kúpiť niečo na rýchlejšie hojenie. Existuje taký prípravok? alebo len musím počkať, kým sa mi hradza zhojí prirodzene? Po pôrode mi pani doktorka odporučila Dermochlorofyl...mám ho používať opätovne?
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, DermoChlorophyl si môžete aplikovať. Čo sa týka hojenia, neviem sa bez videnia nálezu k tomu vyjadriť.