• Indukcia porodu

    , Autor: baculko

    Dobrý den, som v 39týždni a na poradni ma pani doktorka objednala na buduci týžden na indukciu porodu nakolko bábo je dost velke , potvrdzuje to aj ultrazvuk ktorý mi robili, dietatko by malo vážit okolo 4kg, ine tažkosti niesu okrem miernych opuchov noh, a noci ked už koli velkemu brušku mam problem aj spat. Chcem sa preto opýtat či to nieje problem ak budem rodit klasickým sposobom, ktorý bude vyvolávaný ak je dietatko trošku väčšie, či ma nejaký vpliv velkost bábätka na somotný porod, viem že váha je len približne ale aj tak mam troška obavy. Dakujem

    Dobrý deň,
    všetko sa uvidí počas prvej doby pôrodnej, ako bude postupovať pôrod a ako sa budete otvárať. Indukcia pôrodu nie je nič, čo by mohlo dieťatku uškodiť. Navodí kontrakcie a spustí sa pôrod. Na veľkosti dieťatka nezaleží, zavisí to od rozmerov vašej panvy ako bude pôrod pokračovať, indukujú sa aj malé aj veľké bábätka :)