• krvný tlak

    , Autor: baculko

    Dobrý den pani doktorka , ja by som sa chcela opýtat kedy sa považuje krvný tlak v tehotenstve za zvýšený, moja lekarka mi na poslednej poradni namerala 140/90 no prietoky a placenta su v poriadku som v 37.týždni. Teraz si ho podstivo meriam doma tri krát do dna a zapisujem na papier, mavam ho okolo 130/80 zatial som si 140/90 nenamerala tak neviem či je to v poriadku stalo sa mi že som si raz namerala aj 140/80 to bol najvyšší čo som doma mala. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    Tlak 140/90 je hraničný, pri zvýšení "spodného" tlaku 95 a viac je nutná hospitalizácia resp. terapia. Veľmi správne postupujete s tlakovým denníkom. Niekedy zvýšenie tlaku spôsobuje strach a nervozita z ambulancie, vyšetrení a lekárov. Zatiaľ sa netrápte, váše namerané hodnoty sú zatiaľ v poriadku.