• Tehotenstvo

    , Autor: lenkasinska

    Dobry den, chcela by som sa spytat som prvorodicka a som v 28tt tehotenstva a moja lekarka mi povedala, ze hlavicka babatka je nizko polozena a ze sa mi skracuje krcok. Jeho dlzka je momentalne 2,7cm. Ake su prosim vas rizika? Kazala mi len lezat a velmi malo chodit. Dokonca som mala ist lezat do nemocnice no povedala ze este tyzden pocka ako sa to vyvinie. Zevraj hrozi predcasny porod , ze mi moze zacat odtekat plodova voda.

    Dobrý deň,
    Skracovanie krčka maternice je naozaj príznakom hroziaceho predčasného pôrodu. Sú potrebné vyšetrenia kultivácie z pošvy aby sa zistilo či vyvolávajúcim faktorom nebola vaginálna infekcia, čo je najčastejšia príčina. Doporučujem naozaj kľudový režim, magnesium - v tabletkách alebo šumivé, a kontrolu o týždeň, v prípade progresie vaginálneho nálezu bude nevyhnutná hospitalizácia.