Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • bolest

  , Autor: odbornik6

  dobry den,
  mala som bezproblemove tehotenstvo aj porod, no s epiziotomiou, tiez v poriadku zahojenou. Ako je prosim mozne, ze ma prve gynekologicke vysetrenie (s tym kovovym instrumentom) po sestonedeli tak bolelo? bolo to pre mna neporovnatelne bolestivejsie ako porod.
  doktor mi povedal, ze som si odvykla a bola som zvyknuta na vnutorny ultrazvuk.
  cakala som na vysetrenie kvoli znovu-zaciatku sexualneho zivota, ale vysledkom bolo jeho doterajsie zastavenie. onedlho pojdem na preventivnu prehliadku a uz teraz sa bojim. doktor tvrdil, ze som zdravotne uplne v poriadku.
  Mam ho teda len poziadat o viac citlivosti???
  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobry večer,
  gynekologické vyšetrenie po šestonedeli mohlo byt ešte citlivé kvôli jazve v episiotomii a teraz už bude všetko v poriadku. U niektorých pacientiek sa krátko po pôrode vyskytne psychologický blok, no zvačša ustúpi. Ak máte obavy samozrejme o nich povedzte lekárovi a požiadajte o viac citlivosti, prípadne o výšetrene s Mesocainovým gelom, proti bolesti.

Podobné otázky

 • Bolesť stehov 3tyzdne po porode

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, som 3tyzdne po porode a zasivali ma zvnútra aj zvonka. Zvnútra cítim bolesť a tlaky ale zvonka čo mám 3stehy skoro až po konecnik tak sa mi hoja celkom pekne ale spravilo sa mi tam také ako keby zdurene alebo vyduté taká gulička ako keby surové mäso a to ma veľmi boli. Zapálilo sa mi to? Keď sa chcem ísť dať skontrolovať tak do nemocnice kde som rodila alebo k svojmu gynekológovi? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, keďže ste ešte šestonedieľka, starostlivosť počas šestonedelia o Vás má ešte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili. Odporúčam preto navštíviť pôrodnicu, kde ste rodili, kde to skontrolujú a určia ďalší postup.

 • Krvácanie po pohlavnom styku

  , Autor: Nina.*

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať mám 7 týždňov po pôrode a mala som vnútorné stehy. Nemala som už žiadne ťažkosti ani bolesti krvácanie mi už skončilo v 6 týždni. S manželom sme mali pohlavný styk pri ktorom má nič nebolelo. Na ďalší deň som začala špiniť a večerom už to bolo slabé krvácanie bez zrazenín ktoré trvá 2 deň. Je to normálne? Moja gyndekologička má dovolenku. Okrem krvácania nemám žiadne ťažkosti.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je možné, že sa u Vás jedná o prvú menštruáciu po pôrode. Ak nemáte žiadne ďalšie ťažkosti, odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností následne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Teploty

  , Autor: Patiik

  Dobrý večer, písala som vsm des ohľadom teploty a prsníka. Avšak teplota pretrváva 37,5 a začínam mst bolesti v ľavom podbrušku . Signalizuje to začínajúci zápal maternice? Alebo aké by som mala príznaky ak vy vomne niečo po pôrode zostalo a kvôli tomu vznikli teploty?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak sa pridružili bolesti v podbrušku a teplota pretrváva, navštívte nemocničné zariadenie, kde ste rodili. Áno, môže sa teoreticky jednať aj o endometritídu, ale príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Teplota

  , Autor: Patiik

  Dobr deň , porod bol 25.7.2023 . Dnes ma od rana boli prisnik aj ma dotyk a pri kojení keď ťahal ma bolelo nie ňeznesitelne ale bolelo . Teraz ked som mu dávala piť tak tá bolest ustupuje . Od rana ma boli hlava a okolo štvrtej mi vystúpila teplota na 37.8 vzala som paralen a klesla na 37.3. Bradavky červené niesu . Môže byt tá teplota zo zápalu prsníka ? Alebo z krčka maternice ? Nemám zapáchajúci očistky ani bolest podbrušku. Čistenie mam také tmavo červené resp soabo hnede a dnes zimná dačo vypadlo akoby obal tmavej cervenej farby . Nebola to zrazeninu lebo keď sim po tom lredla vložkou nerozlišovali sa ale ostala taká istá nezmenená . Viete mi poradiť sko postupovať? (Jemne trošku ma zo spodu zastipne, nie pri moceni)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa opisu mi to skôr príde na nedostatočne vyprázdnený prsník. Ak by sa jednalo o zápal, teplota by sa šplhala k 40*C. Je potrebné pravidelné kojenie a vyprázdňovanie (poodsávanie) prsníkov, každé cca 3 hodiny, niekedy aj skôr. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

 • Predčasný pôrod

  , Autor: VanesaS.

  Dobrý deň,

  chcela by som sa spýtať, či pri danom náleze hrozí pôrod v najbližších dňoch. Žiaľ, pri prepúšťaní z nemocnice mi odmietli spraviť dodatočnú kontrolu po dvoch dňoch, nakoľko predpokladajú, že sa nález nezmenil pokiaľ som nemala pretrvávajúce bolesti. Rodiť plánujem v inej, hodinu vzdialenej, nemocnice kde sa mám prísť ukázať až o týždeň v pondelok.
  Nález: hrdlo 1 cm dlhé, polotuhé, mediosakrálne orientované, CK voľne pre prst priestupný, na vchod nalieha hlavička plodu v zachovalom vaku blán.
  Aktuálne som 35+2 týždeň.
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na základe nálezu na pôrodných cestách sa nedá vyjadriť k odhadu začiatku pôrodu. Nález na pôrodných cestách máte zrelý, predpokladám, že ste viacrodička, ste v 36. týždni tehotenstva v behu. Ak nemáte žiadne ťažkosti, pravidelné bolesti, neporodíte. Bez kontrakcií neporodí ani dvanástorodička. Nemusíte sa báť. Do hodinu vzdialenej pôrodnice by ste sa mali dostať bez väčších problémov. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.