• chlamýdie

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné že by som mala chlamýdie bez žiadnych príznakov, už niekoľko rokov? Na gynekologické vyšetrenia chodím pravidelne, vždy bolo všetko v poriadku, ale neviem či teda zisťovali aj prítomnosť chlamýdií, tak by som chcela vedieť či je možné že ich mám a bez akých koľvek príznakov?

    Ďakujem

    Dobrý deň, aj keď je pravdepodobnosť naozaj malá, je možné mať bezpríznakovú chlamýdiovú infekciu. Bežne, vrámci preventívnej prehliadky, sa však ster na pohlavne prenosné ochorenia nevyšetruje. Na to je potrebné realizovať špeciálny ster z krčka maternice na chlamýdie, mykoplazmy a ureaplazmy. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.