• Kvapavka

    Pekný deň prajem, u priateľa bola zistená pohlavná choroba takzvaná Kvapavka , mne bolí predpísané antibiotika suprax 200 mg . Ja len že je to správna liečba kvapavky len antibiotika? A su vôbec suprax na liečbu kvapavky?

    Dobrý deň, podobne ako liečba iných sexuálne prenosných ochorení, aj liečba kvapavky je založená na antibiotikách. V liečbe sa používa perorálne cefixím, prípadne sa môže podať injekcia ceftriaxónu do svalu v kombinácii s perorálnym azitromycínom. Suprax (liečivo cefixím) sa používa aj na liečbu kvapavky. U nekomplikovanej kvapavky je účinné jednorazové podanie 400 mg cefixímu. Výsledok terapie kvapavky sa musí skontrolovať bakteriálnou kultiváciou o 3 - 4 dni po podaní lieku. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.