• Choroba v tehotenstve

    Dobrý deň prajem, chcela by som sa s Vami poradiť. Aktuálne som v 34+4tt a od včera sa necítim dobre.
    Mám teploty 38 C, bolí ma celé telo, mám kašel a nádchu.. Užívam 3x denne Paralen 500. ale teplotu viem znížiť len max. na 37,6 C. Môžu takéto teploty ublížiť bábätku alebo sa nemusím báť? Prípadne mám navštíviť pohotovosť alebo nie je na to zatiaľ dôvod?

    Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň, môže sa jednať o chrípku, vylúčiť sa však nedá ani infekcia COVID-19. Paralen môžete užívať každých 6 hodín, užiť môžete aj Novalgin. Krátkodobo niekoľko dní trvajúce teploty by nemali mať zásadný vplyv na plod v tomto týždni tehotenstva. Za daných okolností je vhodné navštíviť Vášho obvodného lekára, ktorý Vám vie realizovať odbery krvi na zápalové parametre a prípadne Vám predpísať aj antibiotiká. Vo všeobecnosti platí, že v prípade ťažkostí je vhodnejšie navštíviť pohotovosť, ako stav podceniť. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.