• HPV

    , Autor: Patri1111

    Už 3 roky mam pozitivne vysledky na HPV vírus nebola som o tom informovaná až tento rok a nerozumiem mojim výsledkom prosim vysvetlite mi ich. Vopred ďakujem.

    ASC-US: Atypické skvamozne bunky neistého významu
    Ster- uspokojiný- bunky TZ prítomné
    Metaplázia vrátane nezrelej, hyperkeratóza,parakeratóza
    MIKROBIALNY OBRAZ: döderlein
    Hormonálny stav: je v súlade s anamnézou

    HR-HPV : Pozitívny
    Prítomnosť týchto typov HPV : 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66 a 68
    Hlavná DG: N87.0

    Dobrý deň, ak máte cytologický nález ASCUS a pozitivitu vysokorizikových HPV (HR HPV) vírusov, je vhodné porozmýšľať minimálne o kolposkopickom vyšetrení, vhodné je však uvažovať o realizácii konizácie a kyretáže. Určite odporúčam očkovanie proti HPV. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.