Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,599 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tehotenstvo

  , Autor: Majka2549r

  Dobrý deň doktor.
  Mam jednu otázku, skôr než sa vyberem k gyn
  Poslednú MS som mala 2.5.2022, dňa 21.5.2022, sme mali s priateľom pohl. Vstyk. Nechránený, prerušovaný. No dávali sme si pozor, az na jednu vec, ze sex bol opakovaný aj 4krat behom 3hodin. MS som mala dostať už pred 4 dňami, cize mi mešká. Test som si robila zatiaľ jeden, je negatívny. Je možnosť byť tehotná? Som po pôrode 8 mesiacov a dojčím. Od pôrodu som mala zatiaľ len dvakrát MS, ktoré boli pravidelne. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo nedá vylúčiť. Prerušovaný nechránený pohlavný styk nie je antikoncepcia! Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť aj falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Radu

  , Autor: Romanka222

  Dobry chcem radu mala som pohlavny styk 28jun 14,7 mala menzes dost silny mam obavy tento mesiac zacala som zvracat brucho zvedsuje mozem byt tehotna test negativny

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Spomínaná silnejšia menštruácia nemusela byť menštruácia. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj pri pretrvávaní ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mimomaternicové tehotenstvo

  , Autor: Lula56

  Dobrý deň pán doktor, chcem sa spýtať či je možnosť, že mimomaternicové tehotenstvo sa samo vstrebe?? Dosť som si o tom načítala a teda bola som v tom, že jediná možnosť je operácia, no dnes na vizite mi primár povedal, že ma nechcú operovať hneď, že najlepšie by bolo keby sa to samo vstrebe. Pritom včera na príjme mi druhý lekár povedal, že keď to bude rásť mi môže roztrhať vajcovod. Ja som z toho úplne prekvapená čo primár povedal, nechcem ísť domov s tým, že to mám stále v sebe. Zatiaľ nemám bolesti.
  Moje hodnoty hcg boli, 432, 860, 632, 960 a 1122. Našli mi niečo na ľavej strane pri vaječníku, no nebolo to úplne vidieť. Zajtra mi odoberú ešte krv plus uzv. Mala by som byť v 9tt.

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, mimomaternicové tehotenstvo je tehotenstvo lokalizované mimo dutinu maternice. Určite sa samo nevstrebe. Ak nie je na USG vidieť tehotensky zmenenú dutinu maternice, prípadne tehotenstvo v maternici a beta HCG bude stúpať, vhodné bude realizovať diagnostickú laparoskopiu s prípadným odstránením vajíčkovodu s patologickým tehotenstvom. Najvhodnejšie je sa pri nejasnostiach pýtať priamo lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná, ktorí poznajú všetky výsledky vyšetrení, nálezy a najobjektívnejšie sa Vám vedia vyjadriť.

 • Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, seborea je chronické ochorenie kože, ktoré patrí medzi časté kožné ochorenia. Nie je závažné a už vobec nie prenosné na iného človeka, ani na plod.

 • Tehotenstvo

  , Autor: anne56

  Dobrý deň, môžem behanim uškodiť bábätku? Môže mať nejaké postihnutie alebo nejakú chorobu z toho?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, behanie nemá vplyv na vrodené vývojové chyby plodu.

 • Môže to byť tehotenstvo?

  , Autor: Ivon94

  Dobrý večer. Chcela by som sa spýtať že ak sme mali s priateľom nechránený pohlavný styk počas mojich plodných dní, snažíme sa o dieťa a menzes mi mešká teraz tri dni . Bola som dnes u gynekológa na preventívnej prehliadke a on mi povedal že tak ako som mu povedala vraj to vyzerá že za pár dní dostanem menzes. Je možné že by som mohla byť tehotná alebo to je jasne vidieť či je maternica pred menzesom? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenstvo by v tomto čase vidieť ešte nebolo. Maternica môže vyzerať ako pred menštruáciou, pretože sliznica je vyššia. Tehotenstvo sa za daných okolností nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.