• Gynekologické problemy

    , Autor: Marcela_Balejová_0725073731

    Dobrý deň pán doktor,
    dieťa sa mi narodilo vo veku 41 rokov. Partner mal 63 rokov. Mala som cisársky rez, nakoľko dcérka bola otočená koncom panvovým, a v danej nemocnici vždy riešia tieto prípady iba cisárskym. Navyše bola "doba covidová" (máj 2020). Mám dlhoročne celiakiu, laktózovú a histamínovú intoleranciu. Raz ročne chodím na USG prsníkov kvôli dvom operáciam (2006 a 2009) na pravom prsníku, o ktorých ošetrujúci lekár v danej dobe rozhodol kvôli zväčšujúcim sa početným fibroadenómom. Po 40tke každé dva roky mamo....Popri mojím mnohým zdravotným problémom som požiadala pred cisárskym rezom o sterilizáciu. A teraz k mojej otázke. Už dlhšie obdobie po narodení dcérky mám problémy so suchosťou pošvy. Na ročnej preventívnej prehliadke som sa "len" dozvedela že pôjde o hormonálnu nerovnováhu. Ale ako som uviedla vyššie, ja nesmiem kvôli mojim prsníkom a početným fibroadenómom užívať žiadne hormóny. Aké ďalšie vyšetrenie mám absolvovať, kde ho absolvovať a ako dovtedy na prírodnej báze riešiť nepríjemnosti spojené so suchosťou pošvy. Ďakujem. S prianím príjemného dňa.

    Dobrý deň, na trhu je viacero voľnopredajných preparátov vo forme lubrikačných gélov, prípadne preparátov obsahujúcich fytoestrogény, teda estrogény rastlinného pôvodu. Skúsiť si môžete realizovať aj kúru vaginálnymi probiotikami na úpravu pošvovej mikroflóry, ktorá môže mať tiež vplyv na suchosť pošvy.