• Kyretáž

    , Autor: NelaTajzler

    Dobrý deň pán doktor,
    22.4. som podstúpila umelé prerušenie tehotenstva tzv. kyretáž. Som 4. deň po zákroku a od včera pociťujem mierne bolesti v pod brušku a tiež mám slabé krvácanie a tiež som si všimla menšiu hrudku - zrazeninu krvi ale horúčky nemám. Môže to byť len sprievodný jav ktorý sa vyskytuje po kyretáži bežne alebo sa mám báť zápalu? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    Dobrý deň, po zákroku je špinenie do týždňa úplne v poriadku. Bolesti charakteru menštruačných bolestí sa môžu pár dní po zákroku vyskytovať. Nemusí sa jednať o zápal. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, pripadne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.