• Cytologia

    , Autor: Lili123

    Dobrý deň,
    pán doktor prosím Vás o radu. V februári mi bola robená cytologia s výsledkom ASCUS. Zároveň kultivácia, kde vyšla nejaká baktéria. Užívala som mc mirror. Opakovaná kultivácia bola negatívna a výsledok na HPV tiež. Čo mohlo ovplyvniť výsledok cytológie? Nejaký zápal? Mám to nechať tak do ďalšej cytológie, alebo opätovne navštíviť gynekologičku nech sa niečo nezanedbá? Ďakujem.

    Dobrý deň, HPV je vírus, ktorý rovnako ako ostatné vírusy, napríklad chrípka, môžu spontánne vymiznúť. Preto sa realizuje s odstupom času kontrolný odber na cytológiu. Rovnako tak po absolvovaní liečby sa kontroluje kultivačné vyšetrenie. Opakovaný výter nemá teraz zmysel. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.