• Pohlavná choroba

    , Autor: Vk

    Dobrý deň
    Môj priateľ bol na vyšetrení a majú podozrenie, že môže mať chlamýdie .. ja som ale chlamýdie nemala ani žiadnu pohlavnú chorobu.. Tak sa chcem spýtať či sa dajú chlamýdie chytiť aj inak než len pohlavným stykom.. tvrdil mi že to mal ako aj malé dieťa a chytil to vzduchom
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, záleží od druhu a lokalizácii chlamýdií. Najčastejšie sú chlamýdie vrámci pohlavným orgánov, šírené najščastejšie pohlavným stykom ako pohlavne prenosné ochorenie, alebo v pľúcach, kde môžu spôsobiť chlamýdiový zápal pľúc. Keďže nepoznám bližšie okolnosti ani informácie, neviem sa bližšie vyjadriť.