• Súrne

    Dobrý deň, s priateľom sme mali chránený pohlavný styk avšak kondóm sa pretrhol a nevšimli sme si to včas. A je dosť možné, že ejakulát ostal vo mne. Menštruáciu som mala od 10.1-16.1, a pohlavný styk sa uskutočnil 18.1. V rodine máme rodenú trombofíliu, ktorú som zdedila aj ja. Chcela by som použiť tabletku "po" volá sa Norlevo, ale neviem či pri trombofíli to je možné, kedže ani antikoncepciu by som nemala brať a ani neber. Nakoľko žijeme v zahraničí, mám obavy o nechcené tehotenstvo. Prosím o radu, či použiť tabletku, a či je tam nejaké zvýšené riziko pri trombofílii. Ďakujem,
    S pozdravom,
    Darina

    Dobrý deň,
    bohužiaľ závisí od konkrétnej poruchy a od hodnôt krvného obrazu. Poraďte sa s lekárom, ktorý pozná konkrétnu poruchu trombifílie, u nás nie je tento liek registrovaný.