• missed

    , Autor: odbornik6

    Dobry den pani doktorka,
    v utorok 6.11 som bola u lekara na prvom sone kde mal zachytit akciu plodu, ziadnu tam nevidel a miery som mala gest,vacok20,3 mm (7+)
    a CRL 3,1mm (zodpovedny 5+6) AS.nezachytena. Doktor mi povedal ze vo stvrtok 8,11 mam ist na kontrolne sono (dnes) a v piatok (zajtra )by som mala ist na vycistenie maternice .Mam nepravidelny .cyklus a posledny som mala asi 18.9.Mne par ludi povedali ze by este s tym pockali ci sa to este nahodou nebude vyvijat. Doktor vtedy v utorok povedal ze stym nema vyznam cakat,. Chcela by som sa Vas opytat ci je v poriadku takyto rychly postup alebo mam cakat. Totiz stale mi pretrvavaju tehotenske priznaky ako bolave prsia a nevolnosti cely den ktore mi este stupaju.
    Za odpoved vopred dakujem

    Dobrý deň,
    tažko sa posudzuje, kedže som nevidela ultrazvukový nález, je tam viac parametrov, ktoré by sa dali posúdiť. Ak je to vysoko želána gravidita je možné pár dní počkať, pri nepravidelnom cykle je možné že k otehotneniu došlo neskôr. No je možné, že pán doktor videl na sone typické známky "missed abortion" a naozaj nemá zmysel čakť. ak však máte pochybnosti, počkajte 7 dní, za túto dobu by mal plod narasť jednoznačne a mala by sa objaviť akcia srdiečka.