• Ella one

    Dobrý deň,
    23.8. mi skončila menštruácia a 24.8. sme mali s priateľom pohlavný styk, avšak ochrana zlyhala - pretrhnuty prezervativ. Neostávalo mi nič iné než vziať tabletku po Ella one 30, ktorú som užila 14 hodín po "nehode". Chcem sa spýtať dokáže v takom prípade zabrániť tehotenstvu? A po užití tejto tabletky príde ďalšie krvácanie až klasicky na ďalší menzes? Ďakujem.

    Dobrý deň, áno, za predpokladu včasného užitia tabletky núdzovej antikoncepcie by ste za daných okolností tehotná byť nemali. Na menštruáciu ako takú to nemusí mať vplyv, ale môže sa vyskytovať aj nepravidelné špinenie. Odsledujte si to.