• Oddialenie menštruácie

    , Autor: simqa

    Dobrý deň, je potrebné gynekologické vyšetrenie pred začatím bratia tabletiek Norethisteronu na oddialenie menštruácie pred dovolenku?

    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, nie, štandardne nie je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak netrpíte žiadnym gynekologickým ochorením, ani žiadnym iným ochorením, ktoré by bolo kontraindikáciou k užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie, nie je potrebné gynekologické vyšetrenie. S užívaním tabliet Norethisteronu začnite však najmenej 5 dní pred očakávaným začiatkom menštruácie a s aplikáciou sa pokračuje celý čas žiadaného odsunu menštruácie, ktorá začne obvykle krátko po prerušení podávania. Užíva sa 2x1 tabletka denne. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.