Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: non30

  Dobrý deň. Mam 28 rokov, 1 dieta (18 mesiacov), neberiem antikoncepciu. Moja menštracia je normalne úplne pravidelná na deň-dva presná čo bolo tak aj hneď po pôrode avšak tento mesiac po prvýkrat mešká 8 dní ( tehotenstvo je vylúčené) a počas ovulácie som mala taktiež po prvýkrat jemné špinenie počas 3-4 dní. Treba navštíviť mojho gynekologa či počať na menštraciu? Z akých dôvodov môže meškať? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajúca menštruácia a tehotenský test

  , Autor: Kesy_13

  Dobrý deň, chcem sa spýtať menštruácia mi mešká 22 dní, posledná bola 29.5. Menštruáciu mávam pravidelnú 28, 29 dnový cyklus. Pred večerom som si robila tehotenský test clear blue digitálny a vyšiel mi pozit. 1-2 a dnes ráno som si robila tehotenský test GS mamatest a ten mal negatívny výsledok.
  Je možné že som tehotná? Ku svojmu dr som objednaná až 31.7. keďže má dovolenku. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Niekedy môže tehotenský test byť aj falošne pozitívny, rovnako tak aj falošne negatívny. Záleží od okolností, typu testu, ... Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva je potrebné realizovať odber krvi na beta HCG, ako aj USG vyšetrenie. Ak nemáte ťažkosti, stačí navštíviť Vášho obvodného gynekológa podľa objednania, pri ťažkostiach, najmä krvácaní, či bolestiach aj skôr.

 • Lieky a menzes

  , Autor: Domcik111

  Dobrý deň, pán doktor chcela by som sa opýtať. Dnes je to druhý den,.čo mi mešká menzes. Mala som štátnice, stresu teda bolo dosť. Taktiež mi bol predpísaný aj herpesin, ktorý som užívala tak päť dní. Mala som aj dvojdňové preventívne antibiotiká. Momentálne cestujem po zahraničí. U mňa však nie je zvykom, že mi meškajú. Styk som mala vždy chránený kondómom a ani raz nie počas plodných dní. Mohli tieto veci ovplyvniť môj cyklus, a ako dlho je meškanie tolerantné. Vždy pred menzesom mám tak týždeň bolesti v podbrušku, no zatiaľ ani to nie.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Stres, zmena životného štýlu, stravovania, ... Dva dni meškajúca menštruácia však ešte nič neznamená. Za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotenstvo nepredpokladám. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Meškanie 3 dni

  , Autor: lucik19

  Dobre ráno. Ospravedlňujem sa, že sa opäť pýtam ale nervy mi nedajú pokoj. Dnes je to tretí čo mi mešká menštruácia. Bola som chorá tento mesiac cca 10 dní (užívala som codein, Ibalgin) a pod stresom. Styk som mala vždy len chránený a nikdy nie počas plodných dní či ovulácie. Nejde mi ale do hlavy prečo mi meškajú. Dosť často bývam v strese lebo študujem a nieraz som bola aj prechladnuta, no väčšinou prišli tak na druhý deň
  Tt som si robila pred dvoma dňami a je negatívny. Brucho ma boli, už včera som bola presvedčená o tom že ju dostanem ale nič. Moja gynekologicka má najbližší voľný termín až o tri týždne. koľko je to meškanie ešte bežné? Je niečo voľne dostupné čím by sa dala privolať.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Už len na základe opisu niekoľko. Od užívania spomínaných liekov, celkovo prekonaného ochorenia, stresového obdobia, ... Navyše, za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotná nebudete. Tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Spomínané pobolievanie podbruška môže značiť blížiacu sa menštruáciu. Podľa mňa však nie je vôbec dôvod na paniku. Odsledujte si to.

 • Meskajuca menstruacia

  , Autor: Radka78

  0
  0,00 €
  Späť na poradne - Gynekológia
  MESKANIE MENSTRUACIE
  Dobry den. 6 aprila som mala naposledy pohl.styk. Partner vsak nevyvrcholil do mna,ale aj tak som si do 55 hodin vzala Escapelle. Po 6 dnoch som zacala krvacat. Bolo to tyzden pred ocakavanou menstruaciou /posledna riadna bola 29. marca/ potom priblizne za 2 tyzdne od toho krvacania po tabletke som mala cca 5 dni hnede spinenie s kuskami sliznice. Tehotensky test som si robila niekolkokrat - vzdy boli negativne a posledny som si robila na 39 den od styku rano a bol tiez negativny. Teraz uz vobec netusim, kedy si mam pocitat dalsiu menstruaciu, nakolko neviem, ci to krvacanie po Escapelle bola mensturacia. Mam uz toto zacat riesit s gynekologom alebo si mam urobit dalsie testy? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že tehotná nebudete. Medzi najčastejšie vedľajšie, či nežiadúce účinky núdzovej antikoncepcie patrí znepravidelnenie menstruačného cyklu, ktoré môže trvať aj niekoľko mesiacov. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Samozrejme, pri pretevávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • problém

  , Autor: katarina511

  Dobrý deň, už som písala ohľadom vyvolavaniu menzesu. (19.1 som užila Apreg, menzes mi meškal tak mi doktorka pichla vyvolávaciu injekciu a šesť dní na to som ju dostala 24.2). Mala som dostať menzes v stredu podľa poslednej menštruacie, mám pravidelný cyklus teda tých 30-32 dní, mešká mi druhý deň. Styk som nemala od posledného menzesu. Tento mesiac som však aj odpadla, a mala som relatívne dosť stresu. Už cca týždeň mám bolesti v podbrušku, posledných päť dní to bolo dosť no dnes už skoro nič necítim. Ako dlho mám čakať kým príde ? kedy je potreba to riešiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, dva dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov a okolností, najmä stres, zmena životosprávy, celkovo životného štýlu, nedostatok spánku, choroba, … Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.