Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Je to možné?

  , Autor: Naty393

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Bola som u svojej gyn. lekárky s tým, že som už 2 mesiace nemala menzes a tehotenské testy boli negatívne. Urobila mi sono a tehotenstvo vylúčila. Pichli mi Agolutin s tým, že do 10 dní by sa mal dostaviť. Prešlo 10 dní, menzes neprišiel a išiel víkend tak že to budem riešiť po víkende, jediné čo cítim sú kŕče. Maminka mi vraví že nech si skúsim urobiť ešte jeden tehotenský test, že sa jej nejako nepozdávam. Urobila som si teda test a boli tam 2 čiarky, pre istotu som ho zopakovala a aj ten bol pozitívny, tak som si kúpila aj digitálny a tiež bol pozitívny 1-2 týždeň. Je možné že by som mohla byť tehotná aj keď som mala pred tým testy negatívne a na sone nebolo nič? Ak aj áno, môže to ovplyvniť tehotenstvo/plod? Ďakujem pekne za odpoveď. A prajem pekný zvyšok dňa.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pravdepodobne sa jedná o veľmi skoré štádium tehotenstva, ktoré na USG vidieť ešte nebude. Ak Vám nebolo obvodným gynekológom realizované vyšetrenie krvi na beta HCG ale realizované iba USG vyšetrenie, tehotenstvo tak nebolo vylúčené. Podaný Agolutin na tehotenstvo nemá žiadny vplyv, práve naopak, podporí ho, takže sa nemusíte obávať. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám tehotenstvo potvrdí jednoznačne odberom krvi na beta HCG, prípade Vám opäť realizuje USG vyšetrenie. Zárodok však musí vyrásť a musí dôjsť ku zmenám, ktoré budú na USG voľným okom viditeľné. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Menstruacne problemy.

  , Autor: daska-2

  Dobrý, ja sa chcem spýtať beriem antikoncepciu vyše troch rokov a vždy som mala krvácanie z vysadenia aj keď som bola chorá, nikdy sa nestalo že by som nemala krvácanie. A v auguste som bola očkovaná 2 dávkou a odvtedy mám problémy, september oktober som mala este normálne no od novembra 2021 som to mala tak že dva krát som krvácala a dva krát nie, neviete čo to mohlo spôsobiť? Bola som z toho zúfala že to bolo takto išla som za mojou doktorkou a spravila mi len vyter a nasla mi minulý mesiac z výterov črevnú baktériu samozrejme som sa preliečila mala som antibiotiká a včera som normálne krvácala len mi bolo neskutočne zle bola to migréna spojená s krvácaním, je to v poriadku že som vracala a že ma bolela a bolo mi tak strašne zle? Neviem či to mohlo spôsobiť to že tie 2 mesiace som nekrvácala, je to možné? A ak by sa to zopakovalo o mesiac tak doktorka mi môže napísať niečo od bolesti? A nemám žiadnu cystu ani nič podobne, ako píšem zmena nastala až keď som sa dala zaočkovať, síce beriem lieky na tlak ale to beriem od septembra tak pochybujem že by to mohlo byť z toho, a ešte otázka teraz vo februári mám ísť na 3tiu dávku očkovania, môžem ísť alebo to mam odložiť? Mňa hlavne zaujímalo prečo mám krvácanie každé 2 mesiace či je to v poriadku. Ďakujem pekne za rady.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, aj za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie nemusí každý mesiac dôjsť ku krvácaniu z vysadenia, je to pomerne bežné. Naopak, niekedy sa môže vyskytovať špinenie aj počas celého cyklu. Očkovanie môže mať vo všeobecnosti vyplav aj na menštruačný cyklus, takže nevylučujem aj tento vplyv. Odsledujte si to. Podľa mňa sa očkovať môžete nechať. Nevylučujem tiež, že sa u Vás začali prejavovať vedľajšie alebo nežiadúce účinky preparátu hormonálnej antikoncepcie a že bude potrebné zmeniť preparát hormonálnej antikoncepcie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • norethisteron

  , Autor: Iba Ja

  Dobrý den, užívam norethisteron 3x1 na 10 dní, kvoli dlhej menzes, organická príčina krvácania vylučená. Krvácanie sa zastavilo hned na druhý den, dnes je 5. den čo užívam, ale stále mám také akoby "predmenštruačné" pobolievanie brucha. Je to možné? A ešte sa chcem spýtat, aku menzes mám očakávat po vysadení, malo by to prebiehat ako normálna menzes, alebo silnejšia, bolestivejšia...?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pobolievanie podbruška môžete pociťovať. Nasledujúca menštruácia môže prísť silnejšia, je to však individuálne.

 • tabletky

  , Autor: Iba Ja

  Dobrý den, v prvom rade dakujem za odpovede, písala som, že mám dlhší menzes a dostala som na to dicynone, začala som ho včera brat a užila 3×1, avšak mám pocit, že mám krvácanie ešte silnejšie ako predtým..je to možné?? Mám ho prestat užívat, alebo už ked som začala, tak pokračovat? dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pokračujte v užívaní Dicynonu, ak však nedôjde k zlepšeniu do niekoľkých dní, alebo bude intenzita nadmerne silná, navštívte Vášho obvodného gynekológa alebo gynekologickú pohotovosť.

 • citrón a menštruácia

  , Autor: katty

  Dobrý deň,
  mám 35 rokov, veľa športujem už veľa rokov,posledné tri mesiace som začala ráno piť teplú vodu s citrónom. Vždy som mala na deň pravidelný menštruačný cyklus, len teraz som menštruáciu dostala o dva dni skorej a mesiac dozadu mi zasa meškala. Dopočula som sa, že to mi môže robiť tá voda s citrónom ktorú som začala piť. Chcem sa spýtať, Vás odborníka či je to možné? Ďakujem Katty

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  domnievam sa , že ranný nápoj nebude s takto miernym posunom cyklu súvisieť
  s pozdravom

 • Duphastan a meškanie menštruácie

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň,
  mám 49 rokov. Pre silnú a dlhotrvajúcu menštruáciu mi gynekológ predpísal Duphastan. Menštruácia sa mi upravila, trvala iba 4 dni, nebola veľmi silná a dostala som menzes na 29 deň. Duphastan užívam od 16. do 26.dňa. Užívam ho 6 mesiacov. No teraz posledný raz po dobraní posledného lieku - 27.1. som menzes nedostala. Čo môže byť príčinou? Na letáku som čítala, že jeden z nežiadúcich účinkov môže byť aj vynechanie menštruácie. Je to možné? Gynekológ mi povedal, že mám čakať do budúcej menštruácie. Ďakujem za Váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  pre istotu si urobte tehotenský test, na druhej strane iste, je možné, že pri dlhodobej liečbe dôjde k vynechaniu menštruácie, prípadne dochádza k obdobiu v čase okolo menopauzy (perimenopauza).