Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,450 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • norethisteron

  , Autor:

  Dobrý den, užívam norethisteron 3x1 na 10 dní, kvoli dlhej menzes, organická príčina krvácania vylučená. Krvácanie sa zastavilo hned na druhý den, dnes je 5. den čo užívam, ale stále mám také akoby "predmenštruačné" pobolievanie brucha. Je to možné? A ešte sa chcem spýtat, aku menzes mám očakávat po vysadení, malo by to prebiehat ako normálna menzes, alebo silnejšia, bolestivejšia...?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pobolievanie podbruška môžete pociťovať. Nasledujúca menštruácia môže prísť silnejšia, je to však individuálne.

Podobné otázky

 • norethisteron

  , Autor:

  Dobrý den, kvoli dlhej menzes som užívala norethisteron 3x1 10 dní. Dobrala som ich vo štvrtok a dnes som začala krvácat. Ako dlho by malo trvat toto krvácanie? Jedná sa o normálnu menzes? A ešte sa chcem spýtat, či je normálne, že je to bolestivejšie ako bežná menzes? Je to liekmi? Lekár ma upozornil, že norethisteron funguje ako hormonálna kyretáž... vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to tak. Po liečbe Norethisteronom môže byť prítomné silnejšie, ale aj dlhšie krvácanie, rovnako tak môže byť toto obdobie sprevádzané silnejšími bolesťami v podbrušku. Ak liečba Norethisteronom nezaberie a menštruácie budú aj naďalej dlhé, bude nutné realizovať chirurgickú kyretáž. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • norethisteron

  , Autor:

  Dobrý den, mala som dlhu menzes, ktorá mi nechcela skončit, tak mi lekár napísal norethisteron 3x1 na 10 dní. Krvácanie sa mi zastavilo hned na druhý den. Dnes je 9. den čo ich užívam a zdá sa mi, že som zaznamenala také jednorázové "zašpinenie", naozaj takmer neviditelné, len po utretí.Co to môže znamenat, kedže by krvácanie malo príst až po vysadení? Mám 39 r. a organická príčina krvácania bola vylučená.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa znepokojovať. Počas užívania Norethisteronu sa občasné zašpinenie môže vyskytovať, hlavne ku koncu jeho užívania. Je to niečo obdobné ako s hormonálnou antikoncepciou.

 • Hatk

  , Autor:

  Pán doktor, dal by sa použit taký postup, že momentálne užívam norethisteron kvoli dlhej menzes, po vysadení ma lekár upozornil, že príde krvácanie. Dalo by sa pri tomto krvácaní hned začat brat hatk? Lebo už sa mi to viackrát stalo, že mi nechce menzes skončit, ale už by som to chcela riešit dlhodobo hormonmi, teda nasadením hak.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skôr by som počkal na ďalšiu menštruáciu, ale keďže nepoznám bližšie okolnosti, ťažko sa mi je takto vyjadriť. Odporúčam to konzultovať s Vašim obvodným gynekológom.

 • dlhá menzes

  , Autor:

  Dobrý den, bola som u lekára, lebo som mala menzes už 20 dní, najprv mi dal dicynone, ktoré mi vobec nezabrali, dokonca sa mi krvácanie zhoršilo, tak som bola znovu a dostala som norethisteron 3x1 na 10 dní. Včera som ho začala užívat a dnes už mám len velmi slabé špinenie, môžem už mat styk, alebo počkat, kým sa to uplne zastaví? A nehrozí, že sa po styku znova rozkrvácam? dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vyčkal by som, kým sa stav neupraví. Pohlavným stykom sa krvácanie môže zhoršiť. Ak sa dá, s pohlavným stykom ešte počkajte aspoň do skončenia liečby.

 • norethisteron

  , Autor:

  Dobrý den, ako často je možné užívat norethisteron? mávam menštruácie ako tak pravidelne, len problém je ten, že mi menzes nechce skončit, dá sa to stále liečit týmto liekom aj viackrát do roka? mám 40 r.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteron sa väčšinou používa na jednorázové oddialenie menštruácie. Dá sa použiť aj viackrát do roka, samozrejme. Ak by ste ho potrebovali užiť častejšie, skôr už pravidelne, je vhodnejšia hormonálna antikoncepcia vo forme vnútromaternicového telieska. Poraďte sa so svojim obvodným gynekológom.