• Skorá menštruácia

    Zdravim Vás pán doktor,

    vedeli by ste mi prosím poradiť o aký problém by mohlo ísť? Mám PCO a mávala som anovulačne cykly a nepravidelnú menštruáciu, no posledné cca 4-5 mesiacov som ju mala viac menej pravidelnú (30-32)a aj ovulácia z ničoho nič nabehla po tieto mesiace(bola som sledovaná) a absolvovala som 2xIUI bez stimulácie no neúspešne. No a tento mesiac som dostala menštruáciu alebo skôr len také silnejšie špinenie už na 17DC a trvá dodnes(dnes už veľmi slabo) t.j. 6ty deň, zvyčajné príznaky ako bolesť podbruška a krížov nemám,iba prsia mám citlivé. Môžem toto pokladať za menštruáciu alebo myslíte, že pravá menštruácia sa ešte len dostaví? Či to môže byť ovulačne špinenie i keď je takto dlhé? Ide o hormonálny výkyv?
    Vopred ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, spomínané špinenie môže byť ovulačné špinenie, ale aj menštruácia. Áno, s najväčšou pravdepodobnosťou sa u Vás jedná o hormonálnu nerovnováhu, či poruchu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Čo sa týka otehotnenia, prípadné nejasnosti je najvhodnejšie konzultovať v centre asistovanej reprodukcie, kde poznajú výsledky vyšetrení, informácie, ako aj okolnosti.