• Problém 2

    Problém2
    Dobrý deň,
    naväzujem na môj mail z 5.9. Aby som to ešte raz zhrnula.Mám 53r.
    2.8 som po trojmesačnej pauze dostala opäť menštruáciu,v normálnej dĺžke a intenzite ako som mávala predtým. (cca 5dní). 2.9.-Nič a 4.9. večer -1 vložka krvácanie,ktoré však bolo slabej intenzity a do rána úplne vymizlo-nič ani kvapka až do soboty predpoludnia,kedy som to dostala znovu a stále mi ešte mierne pretrváva. Ak bolo to krátke krvácanie ovulačné,je možné,že trvalo len jeden večer a že to krvácanie v sobotu bola normálna menštruácia,ktorá už ustupuje? Môže menštruácia nastúpiť cca týždeň po ovulácii?Pri tom prvom krvácaní som si nevšimla že by sa mi odlupovala sliznica,teraz áno. Lieky neberiem žiadne,bolesti nemám žiadne. Ako odlíšiť ovulačné krvácanie od menštruačného? Je to aj tou olupujúcou sa sliznicou?

    Dobrý deň, ovulačný a menštruačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré však na seba nadväzujú. U niektorých žien v extrémnom prípade prebieha ovulácia počas menštruácie. Ak máte nepravidelný cyklus a slabé menštruácie, ovulačné a menštruačné krvácanie od seba nerozlíšite. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.