• Menzes skor

    , Autor: 11lili11

    Dobrý deň ako dlho môžem brat vkuse norethisteron? Je možné aj 20 dni? Ak ho budem brat v dostatočnom predstihu ( tyzden pred očakávajú menzes) vyhnem sa počas užívania norethisteronu PMS? Pred a prvé 3 dni menzes mám strašne nafúknuté brucho a v tom čase ideme na dovolenku. Takze neviem ako to poriešiť. Pripadne je možné vyvolať menzes o 5 dni skôr? Ďakujem

    Dobrý deň, s Norethisteronom treba narábať opatrne a uvážlivo, zbytočne si môžete rozhodiť cyklus, či spôsobiť nepríjemné krvácanie. Vhodnejšie je rozmýšľať nad hormonálnou antikoncepciou. Norethisteron sa môže užívať aj mesiace, záleží však dôvod užívania, ako aj schéma užívania. Na liečbu predmenstruačného syndrómu sa obvykle podáva tabletka raz alebo dvakrát denne od 19. do 26. dňa cyklu. Pre oddialenie, či posunutie menštruácie sa obvykle podáva tabletka dvakrát denne, začína sa najmenej 3 dni pred očakávaným začiatkom menštruácie a s aplikáciou sa pokračuje celý čas žiadaného odsunu menštruácie, ktorá začne obvykle krátko po prerušení užívania.