Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,209 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Možné tehotenstvo?

  , Autor: sarlota 12

  Dobrý deň pán doktor mala som mať mensruiaciu 24 aprila
  Ms som začal na plodné dni 15 apríla približne trvala 3 ,4 deň už len spinenie nechránený pohlavný styk sme mali 2a 8 apríla cítim že pri chodení má trošku bolia vaječníky pri čistení na wc trošku hnedi výtok môže to byť aj tehotenstvo test pred 2 dňami negatívny alebo mám zase čakať menštruáciu?vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Meškanie menzesu

  , Autor: Lu ka

  Dobrý deň, pán doktor,
  dnes mi menzes mešká už 24 dní, bola som taktiež u doktora, UZV: uterus 7,5x 3,5 cm, sliznica maternice 2mm, tekutina Cavum Douglasi..
  Predpísal mi Progestanelle. Mohlo by byť možné tehotenstvo? Mali sme prerušovaný styk s priateľom pred 20 dňami, testy sú negatívne, avšak Rapi clear mi ukazuje slabulinkú čiarku, tak vôbec neviem, na čom som.. A či predpísané lieky môžu ovplyvniť výsledok testu.. Mávam aj silnejšie kŕče a bolesti v podbrušku na pravej strane.. Iné príznaky nemám..
  Vopred ďakujem za odpoveď. :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bolo vylúčené tehotenstvo z odberu krvi na beta HCG a zvyknete mať nepravidelný menštruačný cyklus, je štandardné predpísať preparát s progesterónom. Prefpisaný preparát je štandardne podávaný na úpravu menstruačného cyklu. Ak sa cyklus neupraví, dá sa uvažovať o užívaní hormonálnej antikoncepcie. Keďže nepoznám žiadne bližšie okolnosti, ani všetky výsledky vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.