Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,760 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • menzes

  , Autor: melkaaa

  zdravím pán doktor. Mám 18 rokov a nemala som ešte vaginálny pohlavný styk nakoľko sa na to necítim. Skúšala som však anál. Naposledy som mala s partnerom chvíľku kedy sme mali orálny sex a on sa urobil. Na penise mu ešte nejaký ejakulát ostal a po cca 3 minútach sme sa pokúsili o vaginálny sex lenže som sa na to necítila. partner sa obtrel pár krát penisom o mňa a ja sa bojím, že nejaké spermie mohli naskočiť dnu. nakoľko dnes je 4 deň čo mi menštruácia mešká, ja podľa vás možné tehotenstvo? stalo sa to keď som mala 10 deň cyklu ale nekrvácala som. dnes som aj mala trochu svetlo cervenej krvi a sopľavej konzistencie na papieri keď som bola na wc.to isté som mala týždeň dozadu. je to možné implantačné krvácanie? Vďaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak nedošlo k vaginálnemu pohlavnému styku, tehotná nebudete. Príčin špinenia, či celkovo poruchy menštruačného cyklu môže byť viacero. Ak však došlo k vaginálnemu pohlavnému styku, hoci len na krátku dobu, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Progestanelle

  , Autor: Zuzkis22

  Dobrý večer prosím vás chcela by som sa spýtať, už 3 mesiac užívam progestanelle na úpravu cyklu, pritom by sme chceli strašne bábätko o ktoré sa aj snazime( v marci som prekonala spontánny potrat) lenže problém je taký že minuly týždeň vo štvrtok mi skončil menzes, včera som si robila ovu test kde bola celkom vidieltna čiarka ale dneska som dostala znovu menzes :/ , už som zúfalá a neviem ako pri takomto skorom dostavaní menzesu či to je vôbec normálne a či sa mi vôbec podsri otehotnieť :/ ďakujem veľmi pekne .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, hoci nepoznám žiadne bližšie informácie, ani výsledky realizovaných vyšetrení, ani ďalšie okolnosti, ani vek a pod., pri takto často prebiehajúcej menštruácii môže byť naozaj problém s otehotnením. Na ovulačné testy mám svoj názor, podľa mňa sa treba snažiť počas celého cyklu (okrem obdobia menštruácie), nie len počas "plodných dní". Vyskúšal by som u Vás krátkodobé nasadenie hormonálnej antikoncepcie na úpravu menštruačného cyklu a následne po jej vysadení by som sa opäť vrátil ku snaženiu otehotnieť. Ako som už spomínal, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Určite to konzultujte s Vašim obvodným gynekológom.

 • Menzes

  , Autor: Bozena833

  Dobrý deň chcem sa spýtať mešká mi menštruácia 3 deň vždy mávam načas neboli na ani pod bruško len mam hnačku . Čím to môže byť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak máte črevnú virózu, teda infekciu tráviaceho traktu, infekcia môže mať vplyv na poruchu menštruačného cyklu, aj v zmysle meškania menštruácie. Odsledujte si to. Pri gynekologických ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tretia menštruácia

  , Autor: Barboridlo

  Dobrý deň pán doktor,

  v apríli sa mi narodil synček sekciou,zároveň beriem Euthyrox 100,prvý menzes prišiel v júni,teraz je to 3.krát,ale namiesto menzesu len špiním,čo sa mi nikdy nestalo. Môj lekár nemá zmluvu s mojou poisťovňou,takže tam nemám chuť zase nechať 50 euro. Stáva sa to pri tých prvých cykloch po pôrode? Ďakujem krásne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, v prvom rade odporúčam zmeniť obvodného gynekológa, ktorý má zmluvu s Vašou poisťovňou a vie Vám poskytnúť potrebnú zdravotnú starostlivosť hradenú zdravotným poistením, ktoré si platíte. Čo sa týka menštruačného cyklu po pôrode, je to individuálne, ako u každej ženy, tak aj po každom pôrode u tej istej ženy. Záleží tiež od toho, či kojíte alebo nie, či je dobre kompenzovaná liečba štítnej žľazy, ... Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nemusí sa u Vás jednať o patológiu, ťažko však takto povedať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností bude potrebné realizovať gynekologické vyšetrenie.

 • Nepravidelný cyklus

  , Autor: Vilma

  Dobrý deň,
  mám 25 rokov nepravidelný cyklus mám asi od 20 rokov (v 21 som bol na operácii podla Dr. To bol nador (áno takto surovo mi to povedal na prehliadke) ale na predoperačnom sone v nemocnici nič nenašli takže mi odobrali len 2 malé asi 0,5 - 1cm polypy) nikdy mi nebol robený hormonalny test nikdy som nič iné neužívala okrem kyseliny listovej až teraz mi lekár nasadil lieky (estrofen na 3 den cyklu 2x1tab. a dufaston na 14 den cyklu 2x1tab. Plus mi odporučil užívat kyselinu listovú 2x 800mg/denne. )

  1. miesac užívani som chytial infekciu
  2. mesic mi prišiel v menzes po 36 dňoch a 16 dní krvacania a špinenia
  3. Mesiac prisiel na čas 28dnoch najprv sa objavilo len mierne špinenie po cca 5-6 dňoch sa mierne špinenie premenilo na mierne krvácanie. Aktuálne už krvácam 14 deň (minulý mesiac 16 dní) môj Dr. povedal že to je normálne. Ja si to ale nemyslím…(momentalne má 2 týždne dovolenku taže neviem ísť ku nemu ani na prehliadku).
  Pri užívaní liekov som spozorovala zväčšenie prsníkov miernu bolest v nich ale aj bolesť v driekovej časti v oblasti ľadvín a z predu brucha ale nie podbruško. Je to tupá bolesť sko keby som msla svalovicu na bruchu v noci sa mi viac krat stalo že som sa na túto bolesť aj zobudila.

  Vopred ďakujem za odpoveď. A ospravedlňujem sa za rozsiahlosť textu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, vek, výsledky vyšetrení, nálezy a ďalšie okolnosti, ani okolnosti a dôvod nasadenia spomínaných hormonálnych liekov. Iba na základe opisu sa takto nedá bližšie objektívne vyjadriť. Čo sa týka zväčšenia prsníkov a pobolievania v podbrušku, môže sa jednať aj o vedľajšie účinky spomínaných užívaných liekov. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností je vhodné stav konzultovať s Vašim obvodným gynekológom, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Menzes po sekcii

  , Autor: bianka-2

  Dobrý deň, som 25 dní po sekcii, snažím sa kojiť, no mlieka mám menej. Doteraz som mala slabulinké krvácanie, alebo skôr špinenie (väčšinou každý deň pár kvapiek krvi). No dnes som začala dosť krvácať, môže to byť už prvý menzes? Je potrebné kontaktovať gynekológa? Krvácanie je silnejšie aj s bolesťami (presne ako som mávala pri cykle). Príde mi to veľmi skoro na to, aby to už bola menštruácia.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemyslím si, že sa jedná o menštruáciu, príčin však môže byť viacero. Vplyv má určite aj to, že kojíte. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, kde Vás majú ešte počas celého šestonedelia na starosti.