Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,948 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • menzes

  , Autor: melkaaa

  zdravím pán doktor. Mám 18 rokov a nemala som ešte vaginálny pohlavný styk nakoľko sa na to necítim. Skúšala som však anál. Naposledy som mala s partnerom chvíľku kedy sme mali orálny sex a on sa urobil. Na penise mu ešte nejaký ejakulát ostal a po cca 3 minútach sme sa pokúsili o vaginálny sex lenže som sa na to necítila. partner sa obtrel pár krát penisom o mňa a ja sa bojím, že nejaké spermie mohli naskočiť dnu. nakoľko dnes je 4 deň čo mi menštruácia mešká, ja podľa vás možné tehotenstvo? stalo sa to keď som mala 10 deň cyklu ale nekrvácala som. dnes som aj mala trochu svetlo cervenej krvi a sopľavej konzistencie na papieri keď som bola na wc.to isté som mala týždeň dozadu. je to možné implantačné krvácanie? Vďaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak nedošlo k vaginálnemu pohlavnému styku, tehotná nebudete. Príčin špinenia, či celkovo poruchy menštruačného cyklu môže byť viacero. Ak však došlo k vaginálnemu pohlavnému styku, hoci len na krátku dobu, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Endometrium

  , Autor: Anucia

  Dobrý deň, som po druhej SC 7 týždňov, po 6 týždňoch sa dostavilo silne krvacanie (menstruacia?) ale bol mi nasadený noretisteron 2×1 tbl, dnes som bola na kontrole po 600nedeli u dr s tým, že sliznica ma 8mm ale ešte nie je zrelá - liečba noretisteronom 8.den ( časť je zrelá na USG pekná biela a časť nezrela teda bielo-cierne pásy). Dr zvýšil dávku ešte na 5 dni na 3×1tbl. Teda otázka znie prečo sliznica nedozrieva? Dobehne to za tých 5 dni? Potom pri následnom krvácaní zistím nejako ci dozrela alebo nie? Je tam nejaký rozdiel? Na kontrolné sono mam ísť po menzese. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, celkom (teda vôbec) nerozumiem, prečo Vám bol nasadený Norethisteron. Maternicu treba nechať regenerovať. Ak ste mali prvú menštruáciu po pôrode 6 týždňov, je to úplne primerané. Nerozumiem pojmu "zrelá" a "nezrelá" sliznica. S niečím podobným som sa ešte nestretol. Sliznica sa počas menštruácie odlúči a vypudí z maternice von a následne po skončení menštruácie začína rásť a pred menštruáciou má niekoľko milimetrov. Neviem čo sa u Vás sleduje, nepochopil som to. Nepoznám ani žiadne bližšie informácie a okolnosti, nevidel som ani nález, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Progestenalle užívanie

  , Autor: Ňufko

  Dobrý deň, poprosím Vás o radu a informáciu, užívam progestenalle 100 1xdenne, menzes mi prišiel o 7 dní skôr (slabé krvácanie), dnes bude druhý deň podania tabletky, mam douzivat tablety (7dni), dávkovanie od môjho gynekológa. DAKUJEM

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, keďže nepoznám dôvod, pre ktorý Vám bol nasadený Progestanelle, rovnako tak nepoznám žiadne bližšie informácie, okolnosti ani nálezy, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je kontaktovať Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Lieky a menzes

  , Autor: Domcik111

  Dobrý deň, pán doktor chcela by som sa opýtať. Dnes je to druhý den,.čo mi mešká menzes. Mala som štátnice, stresu teda bolo dosť. Taktiež mi bol predpísaný aj herpesin, ktorý som užívala tak päť dní. Mala som aj dvojdňové preventívne antibiotiká. Momentálne cestujem po zahraničí. U mňa však nie je zvykom, že mi meškajú. Styk som mala vždy chránený kondómom a ani raz nie počas plodných dní. Mohli tieto veci ovplyvniť môj cyklus, a ako dlho je meškanie tolerantné. Vždy pred menzesom mám tak týždeň bolesti v podbrušku, no zatiaľ ani to nie.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Stres, zmena životného štýlu, stravovania, ... Dva dni meškajúca menštruácia však ešte nič neznamená. Za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotenstvo nepredpokladám. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Menzes

  , Autor: Bia1

  Mám 17 krámy dostala po 12 dňoch krámy a dostala skôr o 10 dní skôr cca mala som aj veľa výroku. Čo to môže znamenať ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Na základe Vášho opisu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Otilia

  Dobrý deň včera som dostala menzes a už ho nemám skončil mi čím to môže byť doktor mi povedal k že mám zápal tak beriem antibiotika môže to byť tým?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, medzi ktoré patrí zápal, infekcia, stres, užívanie liekov, … Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.