Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,250 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor: Lulu123

  Dobrý deň, 3.5. mi začínala ráno menštruácia mám taký problém že menštruácia je ale slabá a zdá sa mi že sa objavil aj ružovkastý výtok na vložke. Pohlavný styk mávam chránený. Viete mi prosím povedať o čo ide? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy sa menštruácia začína vo forme párdňového špinenia, ktoré postupne prejde do krvácania. Rovnako tak sa môže špinenie vyskytovať aj v posledných dňoch menštruácie. Odsledujte si to. Nemusí sa jednať o nič nezvyčajné. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Prstenie od priatela

  , Autor: Chcem sa spýtať

  Dobry chcem chcem sa opýtať v utorok 21.6.2022 priateľ si chytil penis a mal na ňom veľmi málo predejakulačnej tekutiny ale keď sa toho dotkol tak si to hneď umyl vodou a utrel sa lenže po asi 20 minútach ma začal s tou rukou prstit a teraz som dostal vo štvrtok 30.6.2022 silnú menštruáciu ktorá mi meškála 72dni (bola som s tým u gynekológa a povedal že to mám z hormónou že preto tak mešká)je možné že by som tak otehotnela? A podľa kalendára mi vyšlo že by som mala mať neplodne dni môžem sa na to spoľahnúť? Je možné že tá menstruacia sa spustila tak že sa spermia dostala v vajíčku? Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností tehotná nebudete. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Spinenie

  , Autor: Kajulik

  Dobrý deň,
  Pán doktor chcela som sa spýtať, bola som u svojho gynekológa lebo mi MS meškala 11dni spravil mi sono a mala som plnú maternicu tak mi pichol injekciu na vyvolanie menštruácie 29.6....lenže som začala iba špiniť na hnedo ....robila som si aj testy tehotenské ale boli negatívne ....hcg a krvi mi nebral ...posledný nechaneny stik som mala 14.6 ....chcela by som vedieť či po tej injekciu je normálne že som sa začala špiniť na hnedo sem tam s takými kúskami menšími ...ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruácia sa môže ešte v plnej intenzite len spustiť. Začínať to môže hnedastým špinením, ktoré potom prejde do krvácania. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach sa pýtajte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mmmmmm

  , Autor: Bariova

  Dobrý deň chcem sa opýtať:menštruácia mi mešká uz 13dni..par dni sa cítim aj nevoľno a často unavená..skúsila som si urobiť aj tehotenský test ktorý mi vyšiel pozitívny o dva dni neskôr som si na obed vyskúšala ďalší urobiť a ten bol negatívny..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí odber krvi na beta HCG.

 • Norethisteron

  , Autor: Martina184

  Dobrý deň, dcéra užívala dlhodobo norethisteron, má trombocytopeniu a pri prvej menštruácii sme mali veľké problémy. Teraz po 2 rokoch 12.5. jej ho vysadili že by sme mali dostať menštruáciu doteraz sme nedostali. Je to vporiadku? Kedy ju môžme dostať. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie okolnosti, ani informácie, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti sa po vysadení Norethisteronu dostaví menštruácia do 5 dní. Najvhodnejšie je sa pýtať obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky, nálezy, okolnosti a informácie a najobjektívnejšie sa Vám bude vedieť vyjadriť.

 • Menštruačné problémy

  , Autor: Kejčl

  Dobrý deň. Bola som na operácii 4/2021 ako 22 ročná mala som na ľavom vaječníku cystu. Operácia dopadla v poriadku. 6 mesiacov som jedla tabletky Endovelle na vnútornú liečbu, počas tých 6 mesiacov som nemala menštruáciu. Pred operáciou som mala cyklus 28dní. Po operácii som nevedela, že sa mi to zmenilo. Myslela som si stále už tento rok že mi menštruácia mešká vždy 6-7 dní. No cyklus sa mi zmenil na 35dní po tej operácii. Tento mesiac mi menštruácia začala 02.06. a skončila 07.06. O dva dni neskôr som bola na preventívke u svojho gynekológa. Povedal mi, že mám všetko v poriadku ale že na tom ľavom vaječníku sa mi zrejme asi opäť robí cysta (2mm). No po dvoch týždňoch(22.06.)som dostala opäť menštruáciu. Nemyslím si, že by mi praskla tá cysta pretože bolesti nemám žiadne a krvácať som začala úplne postupne. Najskôr slabunko a teraz už normálne. Stalo sa mi to teraz prvýkrát po tej operácii. Chcela by som sa opýtať, či to môže byť niečo vážnejšie alebo to má stále následky po tej operácii a cyklus sa stále upravuje. Ďakujem krásne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že ste mysleli 2 cm. Dvojcentimetrový útvar nie je cysta, môže sa jednať o dominantný folikul, či žlté teliesko. Nemyslím si podľa opisu, že sa jedná o niečo vážne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť.