Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,655 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Slabá menštruácia

  , Autor: PR

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, dnes v noci mi začala menštruácia, ale je dosť slabá oproti mojím terajším. Mala som prvý pohlavný styk v sobotu minulý týždeň (chránený) ako asi každá žena som v ten deň krvacala ale krvacala som aj obdeň (pytala som sa na to a ze vraj to môže byť ešte stále čistenie zo soboty) dnes som dostala menštruáciu presne na čas ako mi mala prísť ale je dosť slabá a neviem prečo. Mam za sebou veľmi stresové obdobie + som skoro cely týždeň kvôli stresu nespávala, zle sa stravovala a mala som oslabenú imunitu co sa mi vyhodil herpes až 3 krát na perach. Preto som nasadila väčšiu dávku vitamínov. Vedeli by ste mi povedať prečo je ta menštruácia tak slabá? Môže to byť tým stresovým obdobím? Hlavná otázka je môžem byť tehotná? Mali sme chránený pohlavný styk a nemala som ani plodné dní. Dosť ma to znepokojuje a dostávam sa ešte do väčšieho stresu keď neviem co so mnou je. Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, stres, zmena životosprávy, pohybová aktivita, ... Začali ste pohlavne žiť, čo má za následok tiež isté zmeny v organizme. Podľa mňa sa nemusíte obávať. Za predpokladu, že ste mali chránený pohlavný styk, tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Slabá menštruácia

  , Autor: Ayka

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať menštruácia mi vynechala jeden cyklus a včera prišla no len veľmi slabá. Ak pijem niečo červené (šťavu z čučoriedok zavaranych) tak sa mi spustia silnejšie ale je to chvíľkové. Tehotná niesom a pod stresom som bola veľkým keďže som mala skúškové. Viete mi poradiť? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, medzi najväčšie a najčastejšie patrí stres. Predpokladám, že to je dôvod, prečo Vám menštruácia vynechala, či bola slabej intenzity. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, či v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie mimo cyklu a následne slabá menštruácia

  , Autor: M2K22

  Dobrý deň,
  mám 24 rokov, takmer pravidelný 29 dňový cyklus, pričom sú vždy prvé dni menštruácie sprevádzane kŕčami, naliatymi prsiami, a intenzívnejším krvácaním. Menštruáciu som mala 14. -18. 2., potom na 13DC až 17DC som mala najskôr špinenie a potom krvácanie, ako menštruácia, s čím som sa nikdy pred tým nestretla. Večer 13.3. som dostala menštruáciu, ale je stále slabá a bez bežných príznakov (slabšia ako predchádzajúce krvácanie). Má slabá menštruácia súvis s krvácaním medzi menštruáciami? S partnerom mávame nechránený pohlavný styk, väčšinou pár dní pred očakávanou menštruáciou. Kvôli krvácaniu som si spravila 24DC tehotenský test - negatívny. Čo mohlo spôsobiť krvácanie, a tiež slabú menštruáciu?
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Je nutné vylúčiť tehotenstvo, aj napriek negatívnemu tehotenskému testu. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a bližších informácií a okolností určí ďalší postup.

 • Slaba menštruácia

  , Autor: Dadik

  Pekný deň, s priateľom sme mali pohlavný styk, a stala sa nám taka vec, že kondóm ostal zaseknuty v pošve. Po niekoľkých dňoch, keď som dostala menštruáciu, sa kondóm "vyplavil" no menštruácia je slabšia ako býva zvyčajne. Je tu riziko otehotnenia, ak sa priateľ nespravil do kondómu ale boli tam len tzv. "kvapôčky lásky"?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám nepodarilo kondóm vybrať z pošvy, bolo vhodné navštíviť obvodného gynekológa alebo gynekologickú pohotovosť. Ak sa obsah kondómu nedostal do maternice, tehotná nebudete.

 • Menštruačný cyklus

  , Autor: Aďa_123

  Dobrý deň, prosím Vás chcela som sa opýtať.
  Mám problémy s menštruáciou nemávam ju pravidelne, ale keď príde je veľmi slabá a trvá maximálne tri dni a farba nie je červenej ale hnedočervenej farby. Keď som bola u svojho gynekológa povedal mi že je všetko v poriadku iba že mám hrubšie vaječníky a to mi robil iba sono a problémy s menštruáciou riešil injekciami a pritom mi moc nezaberali na ďalší mesiac som to mala také isté. S priateľom by sme chceli bábätko, ale v takomto prípade sa to asi ani nedá a už som zúfalá. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krátka a slabá menštruácia nie je dôvodom nevedieť otehotnieť. Dôležité sú iné parametre. Pri snažení sa otehotnieť odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk (2 - 3x týždenne). Užívať môžete kyselinu listovú. Ak sa Vám nepodarí otehotnieť do 4 - 6 mesiacov, navštívte vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá menštruácia

  , Autor: Beatinka

  Dobrý deň, chcem sa opýtať
  Mám 17 rokov a dnes som dostala menštruáciu, zvyčajne ma dosť bolieva brucho tak hneď ako som včera pocítila bolesť v prsníkoch a dnes bolesti slabé v bruchu, dala som si tabletku... menštruácia prišla, no je strašne slabá... ešte sa mi to nestalo a rozmýšľala som či to môže byť kvôli tomu lieku... pohlavný vztyk som tento mesiac mala 2 razy, vždy bezpečne s kondomom a ani raz sa neurobil do neho, vždy sa mimo mňa... Čítala som, že slabá menštruácia môže byť aj z tehotenstva ale dávame si obrovský pozor a teraz mám ešte väčšie stresy ... mohlo by to byť aj zo stresu? (tento mesiac som ho mala viacej ako zvyčajne...)
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, stres je najvýznamnejším faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus ako aj samotnú menštruáciu. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk a stresovejšie obdobie, pripísal by som to tomu, tehotenstvo nepredpokladám, hoci takto sa Vám jednoznačne objektívne vyjadriť neviem.