Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,001 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Oneskorená menstruacia

  , Autor: Viki111

  Dobrý deň , chcela by som sa opýtať . Minuly mesiac som prekonala covid infekciu , niekoľko dni som mala vysoké teploty a zapálene dutiny. Tento mesiac mal prebehnúť prvý cyklus po chorobe, avšak menstruacia mi mešká zatiaľ 8 dni a stále sa nedostavila . Bola som na vyšetrení u gynekológa , hcg je negatívne , ale sliznica maternice je vysoka ako pred menštruáciou, rovnako mám dosť vysokú aj bazalnu teplotu 37.Doposiaľ som takéto ťažkosti nikdy nemala a cyklus bol vždy pravidelný . Je nutne , aby mi gynekológ pichol injekciu na vyvolanie menštruácie , alebo môžem ešte počkať , aby sa menstruacia dostavila prirodzene ? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, COVID-19 má vplyv na menštruačný cyklus, takže meškanie menštruácie, či nepravidelný menštruačný cyklus nie je po prekonaní COVIDu nič neobvyklé. AK nemáte žiadne ťažkosti, nie je nutný zásah do menštruačného cyklu. Ak však budete chcieť menštruáciu vyvolať, či v prípade nejasností, alebo ťažkostí, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Amelia7

  Dobrý deň prajem. Mešká mi menštruácia 4-tý deň. Mám ale špinenie na intímnej vložke, ktoré je svetlo hnedej/hnedej farby. Jeden deň ho mám, ale nie veľa a potom o 2 dni zas. Mám aj príznaky že každú chvíľu by som mala dostať menštruáciu - ako bolesť prs, a aj mi slabnú stehná (čo mám stále keď sa blíži menzes). Už som skúšala mať viackrát horúci kúpeľ na urýchlenie. Tehotná byť nemôžem. Pohlavný styk s priateľom som nemala iba pred mesiacom sme sa dotýkali intímnych partií (dry brushing) a boli medzi nami 4 vrstvy oblečenia takže to tomu nepripisujem lebo som čítala že takto otehotnieť je nemožné. Mám len 21 rokov a niesom veľmi skúsená v týchto veciach, preto ešte so sexom čakám kým budem pripravená. Vopred sa Vám ospravedlňujem za takú dlhú otázku. Môže teda tá oneskorená menštruácia prísť alebo môžem mať infekciu ? Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď a krásny deň Vám prajem !!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali doteraz pravidelný menštruačný cyklus a s menštruáciou problém nebol, môže byť problém na strane hormónov. Rovnako tak ak ste mali posledné obdobie stresové, môže aj to byť príčinou Vašich ťažkostí. Infekcia tiež ak nie je vylúčená, môže byť príčinou. Takto sa Vám však neviem objektívne vyjadriť. Je potrebné urobiť viacero vyšetrení, ako aj USG. Odsledujte si to, pri pretrvávaní ťažkostí kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.