• nepravidelná menštruácia

    , Autor: M10

    Dobrý deň, pán doktor.
    Chcela by som sa iba spýtať. Mám diagnostikované POCS, od októbra 2020 do septembra 2021, som mala menštruáciu iba 5x za celé obdobie. V polovici septembra som musela absolvovať kyretáž, následne v októbri som sa dala zaočkovať. Od nasledujúceho októbra prichádza menštruácia každý mesiac. Nie je to pravidelný cyklus, ale prichádza. Mohlo by to mať súvis s jednou z týchto vecí, alebo ako sa hovorí je to iba zhoda náhod.
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, nie je ničím nezvyčajným, že po kyretáži, či revízii dutiny maternice dochádza k úprave menštruačného cyklu. Očkovanie má síce vplyv na menštruačný cyklus, nemyslím si však, že spôsobilo úpravu cyklu.