Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,800 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Anika96

  Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu . Som dojčiapca mamina 1 ročného synčeka. Cyklus mi nabehol hneď po šestonedelí normálne každý mesiac. Teraz však už 10 dní mešká, mám bolesti v krížoch aj v podbrušku a stále nič. Test som si robila po 5 dňoch. Bol však negatívny. Mala som nechránený pohlavný styk no dávali sme si pozor s manželom. Myslíte, že je tam šanca aby som bola tehotnä opäť alebo to meškanie môže spôsobiť aj dojčenie? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk počas obdobia kojenia nie je antikoncepcia, tehotenstvo teda nie je vylúčené, Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak ste mali doteraz, aj napriek kojeniu, menštruačný cyklus pravidelný, tehotenstvo by som vzhľadom k okolnostiam nevylučoval. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor: Lucka123456

  Dobrý deň pán doktor minule som vám písala ohľadom meskajucej menštruácie a test negatívny na 19 deň meškania bola som dnes u obvodného gynekológa ktorý má vzal na Usg kde povedal ze tehotná niesom sliznica je zväčšená že príde menštruácia a ze ci chcem vivolavacku pri ktorej som sa jej opýtala ci je potrebná keďže spomenula že menštruácia príde ona ostala ticho a v zapeti mi povedala ze nech si dám visetrit krv na Hcg ci to nieje mimomaternicové Tehotenstvo.... Môže to byť pravda keď testy mam negatívne a na Sone bolo všetko v poriadku ani cystu nemám? Alebo ma len chcela po strašiť mam sa obávať na kontrolu mam ísť o týždeň ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností sa okrem USG vyšetrenia realizuje aj vyšetrenie beta HCG za účelom jednoznačného vylúčenia tehotenstva. Následne je možné vyvolať menštruáciu. Samozrejme, ak nebolo jednoznačne vylúčené tehotenstvo, mimomaternicové tehotenstvo sa úplne vylúčiť nedá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor: Lucka123456

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať na jednu otázku mam stále nepravidelnu menštruáciu ale teraz mi meska viac než obvikle meska mi už 25 deň pohl. Vstik mame chránení prezervatívom test som si robila na 19 deň meškania višlo negatívne myslím ze Tehotenstvo by už ukázalo test nie? no minuli mesiac som bola v dosť veľkom strese mohlo to spôsobiť to? Mam aj dosť silní priesvitný vitok k Dr som objednaná na 27.1. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je tehotenstvo málo pravdepodobné. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero okolností, napríklad aj stres. Odsledujte si to. Ak bol tehotenský test negatívny po viac ako 14. dňovom meškaní menštruácie, tehotenstvo je málo pravdepodobné. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Štefo

  Dobrý deň.
  Chcem sa opýtať, frajerke mešká menštruácia už 6dni cca. Mali sme chránený sex a aj som sa urobil mimo jej vagínu, zaujímalo by ma či je možné aj tak otehotnieť? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Nemusí sa jednať o tehotenstvo.

 • Môžem byť tehotna?

  , Autor: Maja2

  Dobrý deň,chcela by som sa spýtať s priatelom sme mali pred 2 týždňami chránený pohlavný styk (kondom) ktorý sa počas styku nepretrhol a dávali sme si naozaj pozor(a ani sa cez kondom do mňa neurobil) no len problém je v tom že som mala dostať menštruáciu ale mešká pár dní

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že tehotná nebudete. Menštruácia môže meškať z rôznych príčin, nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Pár dní meškajúca menštruácia ešte nič neznamená.
  Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Belinová

  Dobrý večer!
  1.12. som mala chránený pohlavný styk a keďže sme si neboli istí tak 2.12. som si vzala tabletku po EllaOne. Mala som potom aj predmenstruačný syndróm keď som očakávala menštruáciu ako vždy no nedošla. Robila som si 5 testov,posledný v sobotu ráno. Všetky sú negatívne,nemám žiadne príznaky tehotenstva. Ide o meškanie pre tabletku alebo môžem byť tehotná? Mešká mi menštruácia už 24 dní.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, nemalo zmysel užiť tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie, ktorá Vám pravdepodobne rozhádzala menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.