Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,006 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je problém, že mi menštruácia mešká 9 dní. Pred mesiacom som použila tabletku po, po nechránenom styku. Vtedy som mala menštruáciu a 5 dní po užití tabletky som krvácala ďalších 6. Teraz mi mešká tých spomínaných 9. Tehotná nie som, test som si robila. Neviete kde môže byť problém? Jedná sa o niečo vážne?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tabletka emergentnej hormonálnej antikoncepcie môže a častokrát aj spôsobuje znepravidelnenie menštruačného cyklu. Odsledujte si to. Za opisovaných okolností Vám teoreticky ešte menštruácia nemusí meškať. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň po poslednej menštruácii ktoru som dostala 30.08. Som uplne vysadila antikoncepciu. Do dnes som menštruáciu nedostala. Môže sa stať že po vysadení prvú menštruáciu nedostanem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, obdobie po vysadení hormonálnej antikoncepcie prebieha u každej ženy individuálne, teda aj menštruácia sa u každej ženy objavuje individuálne. Odsledujte si to. Za predpokladu, že nedostanete menštruáciu tento mesiac, alebo pri nejasnostiach, či ťažkostiach, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie a bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň dnes mi už 6 deň mešká menštruacia . Robila som si 2 testy jeden na 3. deň a další dnes oba boli negatívne môžem vylúčiť tehotenstvo ? Ďalej má trapi pichanie v oblasti vaječníkov bez vytoku a svrbenia prosím poraďte mi čo to môže byť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer. Rodila som u Vás 30.08.2020 a chcela by som sa opýtať. Vo februári som dostala prvú menštruáciu od pôrodu. Menštruacia nikdy pravidelná nebola a aby som nezabudla stále syna kojím. 20.08.2021 som mala menštruáciu naposledy a mešká mi 16dni vrátane dnešného. Testy som si robila už 4 naposledy cca pred troma dňami, všetky boli negatívne. Môže kojenie ešte ovplyvniť moju menštruáciu, alebo sa mám objednať k svojmu gynekológovi? Pred mesiacom mi bola tak isto robená prehliadka + cytológia a výsledky boli v poriadku. Ďakujem veľmi pekne za odpoved. Pekný večer. Vargová

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, obdobie kojenia má veľký vplyv na menštruačný cyklus. Kojace ženy nemusia mať menštruáciu vôbec, alebo je dosť nepravidelná. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti a výsledky preventívnej prehliadky boli v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. S priateľom sme mali 21.8 pohlavný styk pri ktorom sa nám pretrhol kondóm. Ja som v ten deň mala dostať menštruáciu ale bála som sa tak som zobrala tabletku escapelle(tabletku som užila do 12hodin ako sa to odporúča). Menštruácia mi už teraz mešká 5ty deň. Do dnes som mala hustý biely výtok no dnes už skončil. Test som si ešte nerobila. Je možné že tabletka nezaucinkovala a môžem byť tehotná alebo je to len posunutie menstruacie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si skôr myslím, že meškanie menštruácie je spôsobené užitím tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Navela-tabletka po

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať mam nepravidelnú menštruáciu podľa kalendára som ju mala dostať 11.8 ale 8.8 sme mali s partnerom nechránený sex neejakuloval a asi cca 30h nato som si dala aj tabletku po od Navela je možné že by som mohla byt tehotná lebo ešte predtým než som si dala tabletku to ráno ma dosť bolelo prucho ako pred menštruáciou a od toho 8.8 ma stále boli brucho a podbrušku a neviem či je to aj z tej tabletky alebo nie ?
  Keďže menštruáciu som ešte nedostala ani som nemala žiadne špinenie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu včasného užitia tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie by ste tehotná byť nemali. Za predpokladu nepravidelného cyklu sa u Vás vôbec nemusí jednať o meškanie menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.