Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,848 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajuca menštruácia

  , Autor: Tanula04

  Dobrý deň, prosím vás 3 dní mi mešká menštruácia.. pred 11 dňami som užila ,,nudzovu,, tabletku po nechránenom pohlavnom styku je možné že mi menštruácia mešká kvôli tomu? ... cítim tlaky v maternici bolesti žil na nohách tak isto mam aj bolestivé prsia tak ako pred menštruáciou.. ale ta akosi nechodí...bolesti v maternici sú dosť silné včera som mala slabucky krvavý výtok ale inak nič...viete mi prosím poradit? Alebo radšej navštíviť gynekológa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitím tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie väčšinou dôjde k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Ak ste tabletku užili včas, pravdepodobnosť tehotenstva je pomerne malá. Opisované príznaky môžu znamenať blížiacu sa menštruáciu.

Podobné otázky

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor: Lucka123456

  Dobrý deň pán doktor minule som vám písala ohľadom meskajucej menštruácie a test negatívny na 19 deň meškania bola som dnes u obvodného gynekológa ktorý má vzal na Usg kde povedal ze tehotná niesom sliznica je zväčšená že príde menštruácia a ze ci chcem vivolavacku pri ktorej som sa jej opýtala ci je potrebná keďže spomenula že menštruácia príde ona ostala ticho a v zapeti mi povedala ze nech si dám visetrit krv na Hcg ci to nieje mimomaternicové Tehotenstvo.... Môže to byť pravda keď testy mam negatívne a na Sone bolo všetko v poriadku ani cystu nemám? Alebo ma len chcela po strašiť mam sa obávať na kontrolu mam ísť o týždeň ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností sa okrem USG vyšetrenia realizuje aj vyšetrenie beta HCG za účelom jednoznačného vylúčenia tehotenstva. Následne je možné vyvolať menštruáciu. Samozrejme, ak nebolo jednoznačne vylúčené tehotenstvo, mimomaternicové tehotenstvo sa úplne vylúčiť nedá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor: Lucka123456

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať na jednu otázku mam stále nepravidelnu menštruáciu ale teraz mi meska viac než obvikle meska mi už 25 deň pohl. Vstik mame chránení prezervatívom test som si robila na 19 deň meškania višlo negatívne myslím ze Tehotenstvo by už ukázalo test nie? no minuli mesiac som bola v dosť veľkom strese mohlo to spôsobiť to? Mam aj dosť silní priesvitný vitok k Dr som objednaná na 27.1. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je tehotenstvo málo pravdepodobné. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero okolností, napríklad aj stres. Odsledujte si to. Ak bol tehotenský test negatívny po viac ako 14. dňovom meškaní menštruácie, tehotenstvo je málo pravdepodobné. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Štefo

  Dobrý deň.
  Chcem sa opýtať, frajerke mešká menštruácia už 6dni cca. Mali sme chránený sex a aj som sa urobil mimo jej vagínu, zaujímalo by ma či je možné aj tak otehotnieť? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Nemusí sa jednať o tehotenstvo.

 • Môžem byť tehotna?

  , Autor: Maja2

  Dobrý deň,chcela by som sa spýtať s priatelom sme mali pred 2 týždňami chránený pohlavný styk (kondom) ktorý sa počas styku nepretrhol a dávali sme si naozaj pozor(a ani sa cez kondom do mňa neurobil) no len problém je v tom že som mala dostať menštruáciu ale mešká pár dní

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že tehotná nebudete. Menštruácia môže meškať z rôznych príčin, nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Pár dní meškajúca menštruácia ešte nič neznamená.
  Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

 • Nepravidelná menštruácia

  , Autor: Kat01

  Dobrý deň. Mám taký problém že menštruácia mi chodila presne na 28-29 deň. No posledné dva mesiace mi prišla na 31 a tento mesiac už mám 34. deň a ešte mi neprišla. S priateľom sme na 30. deň mali pohlavný styk a na priateľom penise ostala krv, myslela som si že už mi prichádza menštruácia, lenže doteraz neprišla. Môže to byť nejaký problém? Dieťa neplánujeme a používame ochranu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pár dní meškajúca menštruácia ešte nemusí znamenať problém. Odsledujte si to. V prípade, že Vám bude menštruácia meškať dva týždne si realizujte tehotenský test. V prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.