• Meškajúca menštruácia a negatívne testy

    Dobrý deň pán doktor, MS mám väčšinou na 28, alebo 30ty deň, tento mesiac mi však MS mešká už 4ty deň. 5 dní pred očakávanou MS sme mali pohl.styk, vravel,že stihol včas, no ja mám neskutočný strach. Robila som si dva testy a boli negatívne.
    Som 18 mesiacov po druhom pôrode, a aj stále dojčim, no 4 dní mi ešte ani raz v tom čase nemeškala.
    Prosím Vás je možné tehotenstvo v tomto prípade?

    Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Samozrejme, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Nemusí sa jednať hneď o tehotenstvo. Kojenie na to môže mať tiež vplyv. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.