Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,306 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Som tehotná ?

  , Autor:

  Dobrý večer , mešká mi menzes momentálne 5 deň .Cely čas som mala bolesti v krížoch včera sa pridali prsia a dnes som mala pocit že dostanem menzes ale len má to tak pošpinilo (keď som sa utrela tak take priesvitno hnedé ) a potom to zmizlo aj špinenie aj bolesti. Podbrušku bolelo ako vždy pri menštruácii . Mohli by ste mi prosím niak poradiť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa teda vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, skôr realizovaný tehotenský test môže byť falošne negatívny. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • sex

  , Autor:

  dobrý večer prajem chcela by som sa informovať chcem sa ujisťit ms mi meška každy mesiac 1 den styk som mala v januára začiatkom dostala som ms a som si robila tehotenský test viac krat a bol negativny febuar mi meškal jeden den a som si robila tehotenský test a bol negativný a robila som si viacero testov po mesiaci styku a kedže mi meška stale jeden a vy pišete že je potrebne si urobit na 14 den meškania test ale mne meška stale jeden den len a po styku mesiac som si robila naposledy test a bol negativny myslite si že som tehotna ? či to už si namyslam tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že je viac ako isté, že tehotná nie ste. Meškanie menštruácie jeden deň je v norme. Nemusíte sa obávať. Do budúcna odporúčam mať chránený pohlavný styk, kedy nebudete musieť mať obavy z tehotenstva.

 • Pohlavný styk

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor chcela by som sa opýtať či je tam mala pravde podobnosť keď mi meska menzes každý mesiac jeden deň že či som tehotna ? Mala som pohlavný styk vo febuary z ochranou a robila som si test a bol nega tak neviem sa z toho vysomarit teraz čo si myslite vy ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, deň meškajúca menštruácia je v poriadku, ak bol tehotenský test negatívny, tehotná nebudete. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Kamila

  Dobrý večer. Mám 18 rokov a mám taký problém, že mi už 11 deň mešká menštruácia. Vždy mi to chodi presne ale aj skôr a ešte som nemala s takým meškanim skúsenosť. Pohlavný styk som mala naposledy pred mesiacom po menštruácii s tým že to nešlo do mňa. Tiež mám taký problém že už skoro týždeň mam taký žltý výtok ktorý tak hnilobne zapácha. Je možné že som tehotná ? Alebo jedno s druhým nejako súvisí ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám mešká menštruácia a nevylučujete tehotenstvo, ako aj máte výtok z pošvy, ktorý zapácha, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe krvného ako aj USG vyšetrenia vylúči alebo potvrdí tehotenstvo a na výtok z pošvy Vám po vyšetrení v prípade potreby nasadí liečbu. Stále platí, že pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach treba navštíviť obvodného gynekológa.

 • menzes

  , Autor: zuzi555

  Dobrý deň, mám na vás otázku už v nedeľu som mala dostať menzes ale zatiaľ mám len taký krvavý výtok.Nedávno som bola pri gynekológovi a všetko mám v poriadku. Čo by to mohlo byť ? S priateľom som styk ešte nemala len petting pred pár týždňami . Môže byť že som tehotná ? mám 16. Za odpoveď ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  možno máte len slabšiu mense tento mesiac
  ak ste u lekára bol a bolo všetko v poriadku, nemusíte mať obavy
  každý mesiac sa intenzita menses môže meniť, závisií od mnohých faktorov
  s pozdravom

 • Bolesti / tehotenstvo

  , Autor: moniika4

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Je toho viac tak dúfam, že nevadí. Mám 22 rokov a od 12 mám menštruáciu, ktorá sa pred 4 rokmi zhoršila.
  1. Bolesti sú v prvý deň. Doktorka mi predpísala flector, ktorý som brala. Ten som najprv brala každú 3 meštruáciu. Potom sa to zhoršovalo a teraz už bez neho nevydžím bolesti. Ak ho nemám musím si ísť pichnúť injekciu. (mám hnačky, zvracanie, a všetko klasicke) Keďže mám časté bolesti brucha chcela som flector vylúčiť. Predpísaný mi bol duphaston. Bolesti neprestali, práve naopak. Zhoršilo sa to oveľa. Nemala som pravidelný menzes a namiesto jedného flector som musela zobrať 3x. tak som ich vysadila. a teraz je to tak stále 2-3 flectory počas menzesu.
  2. Krvácanie je troška zvláštne, lebo pokiaľ nejdem na wc. Dá sa povedať, že ani menzes nemám. Iba keď idem tak zo mna vytečie červená zrazená mláčka a to je vše. Tak 4x denne. Menzes je inak teraz zas pravidelný a trvá 5-7 dní. Posledné iba hnedý výtok.
  3. Teraz sa pokúšame o dieťa ( 7 mesiac). A zatiaľ nič.
  Chcem sa spýtať majú každomesačné bolesti niečo spoločné s tým, že ešte niesom tehotná ? A ako sa zbaviť týchto bolesti ( bylinkové čaje (hlavne ženské)- pijem každý deň) ? PS: nemám nadváhu ( ale milujem sladké), a tiež mám nízky tlak ( 100/60) - čo mi spôsobuje bolesti hlavy a vysoký pulz okolo 100. Ďakujem :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  niektoré ženy bohužial trpia bolestivými menštruáciami a nedá sa s tým nič robiť, teda nič extra efektívne okrem užívania antikoncepcie a analgetík. Príčin takýchto menštruačných bolestí je hneď niekoľko. Ak menštruačnými bolesťami trpíte len posledné obdobie, teda nie od začiatku menštruácie ide o takzvanú sekundárnu dysmenoreu. V takom prípade je nutné pátrať po príčine, najčastejšou príčinou u mladých žien je endometrióza a tá sa bohužial spája aj s neplodnosťou resp. subfertilitou, teda zníženou plodnosťou. Čiže isté prepojenie tam je. Na diagnostiku tohto stavu a aj čiastočnú terapiu je však nutná laparoskopická operácia. Z iných príčin to môže byť zúženie krčka maternice, polypy maternice, mómy a podobne.