Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,822 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohlavný styk

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor chcela by som sa opýtať či je tam mala pravde podobnosť keď mi meska menzes každý mesiac jeden deň že či som tehotna ? Mala som pohlavný styk vo febuary z ochranou a robila som si test a bol nega tak neviem sa z toho vysomarit teraz čo si myslite vy ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, deň meškajúca menštruácia je v poriadku, ak bol tehotenský test negatívny, tehotná nebudete. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor mám na vás otázku a zároveň teda uistenie pre samého seba. S partnerkou sme sa teraz 3 týždne od poslednej menštruácie nevideli kvôli karanténe. Mala dostať menštruáciu 15.9. A 14.9 sme mali riadne chránený styk s vyvrcholením mimo pošvy a všetko sme skontrolovali a bolo to v poriadku. Dnes je 16.9. A menštruacia stále neprišla a ani nepociťuje nejakú bolesť v podbrušku. Cely tento mesiac sme teda až na deň pred menštruáciou nemali žiaden styk. A menstruacia mešká. Keďže od septembra chodí do školy kvôli ktorej stáva 5:15 co je o dost skor ako keď vstavala cez leto a plus sa k tomu pridal určite aj stres tak sa chcem spýtať či je to týmto spôsobené alebo čo za to môže. Ešte som premýšľal že v auguste sme spolu mali tiež iba jeden pohlavný styk tiež riadne chránený a skontrolovaný. Bol na začiatku po cca 1-2 dnoch čo Jej skočili plodne dni a mali sme dva po sebe jeden bol taký že som nevyvrcholil trval iba chvíľu lebo nevysiel, kedze nevyšiel tak som si dal ochranu dole a iba som od lubrikantu z kondomu utrel penis servitkom aby nebol nejaký masný tým som určite zotrel aj nejaký tie kvapôčky lásky ak by tam boli každopádne potom som ležal na posteli nejakých 10 minút takze by to všetko aj zaschlo alebo už “umrelo” potom po cca tých 10 minútach som si dal další kondom a mali sem pohlavný styk. Samozrjem všetko obe gumy sme skontrolovali a bolo to všetko v poriadku a ešte doplnujem že aj s kondómom vyvrcholujem mimo tela partnerky. A teda v tomto auguste jej normálne na čas dokonca jeden deň skor prišla mestruácia ktorá trvala 7 dni cca. Takze sa chcem spýtať či je vôbec možné aby bola tehotná kedze sme tento mesiac mali iba jeden styk a aj to deň pred plánovanou menštruáciou a v auguste normálne dostala menštruáciu. Alebo je to len výsledok skorého vstávania a teda nie úplnej vyspatosti a stres k tomu. Vďaka za vašu odpoveď veľmi ju vážim. Zostávam s pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Stres je jedným z najčastejších negatívnych vplyvov na menštruačný cyklus, môže to byť príčina. Deň meškajúca menštruácia ešte neznamená nepravidelný cyklus, odchýlka 1 -2 dni je bežná.

 • Escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. S priateľom sme mali 21.8 pohlavný styk pri ktorom sa nám pretrhol kondóm. Ja som v ten deň mala dostať menštruáciu ale bála som sa tak som zobrala tabletku escapelle(tabletku som užila do 12hodin ako sa to odporúča). Menštruácia mi už teraz mešká 5ty deň. Do dnes som mala hustý biely výtok no dnes už skončil. Test som si ešte nerobila. Je možné že tabletka nezaucinkovala a môžem byť tehotná alebo je to len posunutie menstruacie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si skôr myslím, že meškanie menštruácie je spôsobené užitím tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať keď som mala nechránený pohlavný styk a je tam možnosť otehotnieť na 3%. Ale keď mi mešká 4 dní a robila som si test a ukazuje negatívny výsledok a mám citlivé bradavky a pobolieva má podprusko môže to znamenať že som tehotná ale test to ešte neukáže ?? Ale keď mám vždy dostať menštruáciu tak vždy jem sladké ale teraz mi niak nechutí jes a ani sladké.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk sa tehotenstvo nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne.

 • EllaOne

  , Autor:

  Dobry den,

  mala som kondomom chraneny sex, pocas plodnych dni/ovulacie.

  ale chcela som si to este poistit a uzila som tabletku ellaone. Ccca do 18 hodin od stylu.

  Menstruaciu som mala viac menej na cas, ale velmi bolestivu a len 2 dni.

  Mam stres, ci nemozem byt tehotna. Viete sa prosim vyjadrit. Dakujem vopred.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali chránený pohlavný styk a navyše ste užili tabletku hormonálnej antikoncepcie, je pravdepodobnosť tehotenstva minimálna. Nemusíte byť v strese.

 • Tabletka PO

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať,v nedeľu 8.8 mi skončila menstruacia, v pondelok 9.8 som mala nechránený pohlavný styk s priateľom a neboli sme si istý tak v utorok som si vzala tabletku PO, nerobila som si ešte test ale v piatok sa mi dostavila menstruacia , tak sa chcem spýtať či to je normálne keď mi v nedeľu skončili a už v piatok hneď začali

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané krvácanie bolo pravdepodobne spôsobené tabletkou emergentnej hormonálnej antikoncepcie, ktorá spôsobí krvácanie a často znepravidelnenie cyklu. Odsledujte si to.