Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,306 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tabletka escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň, dňa 20.5 som mala nechránený sex partner ale neejakuloval. Mala som plodné dni. Ďalší deň asi 20 hodín po styku som si dala tabletku po escapelle. Od 27.5 - 29.5 som mala krvácanie a silné menštruačné bolesti ale trvalo to len 2 dni inak môj menzes trvá až 8 dní. Očakavaná menštruácia by mala prísť 2.6 ale zatiaľ nič. Mohla by som tie 2 dni považovať za menštruáciu alebo to bolo len krvácanie z tej tabletky? Mohla mi tabletka po tak rozhoduť cyklus? A mohlo by ísť o tehotenstvo? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po užití emergentnej hormonálnej antikoncepcie pomerne často dochádza k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Tabletku ste užili včas, takže tehotenstvo je pomerne málo pravdepodobné. Spomínané dvojdňové intenzívne krvácanie mohla byť menštruácia. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Mohla mi tabletka Escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor:

  Dobry deň,
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 14 jula a menstruacia zatial nikde.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie majú vplyv na menštruačný cyklus a môže dôjsť k jeho znepravidelneniu. Špinenie alebo slabé krvácanie v strede cyklu môže byť ovulačné krvácanie. Odsledujte si to. Deň meškajúca menštruácia ešte neznamená nepravidelný cyklus. Odsledujte si to.

 • problémy s menštruáciou po použití escapelle

  , Autor: 012katka012

  Dobrý deň, chcela by som vedieť po koľkých dňoch mám očakávať menštruáciu po užití tablety escapelle a či sa môže aj oneskoriť.
  Prípadne ak by som ju aj dostala môžem byť aj napriek tomu tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  tabletka Escapelle je "bezpečná" a po jej užití sa gravidata nepredpokladá. Poruchy menštruačného cyklu sú bežné, menštruácia môže meškať alebo prísť predčasne. Je to veľmi individuálne.