Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,302 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tabletka escapelle

  , Autor: Alzbeta11

  Dobrý deň, dňa 20.5 som mala nechránený sex partner ale neejakuloval. Mala som plodné dni. Ďalší deň asi 20 hodín po styku som si dala tabletku po escapelle. Od 27.5 - 29.5 som mala krvácanie a silné menštruačné bolesti ale trvalo to len 2 dni inak môj menzes trvá až 8 dní. Očakavaná menštruácia by mala prísť 2.6 ale zatiaľ nič. Mohla by som tie 2 dni považovať za menštruáciu alebo to bolo len krvácanie z tej tabletky? Mohla mi tabletka po tak rozhoduť cyklus? A mohlo by ísť o tehotenstvo? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po užití emergentnej hormonálnej antikoncepcie pomerne často dochádza k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Tabletku ste užili včas, takže tehotenstvo je pomerne málo pravdepodobné. Spomínané dvojdňové intenzívne krvácanie mohla byť menštruácia. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Mohla mi tabletka Escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor: Kiqaa

  Dobry deň,
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 14 jula a menstruacia zatial nikde.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie majú vplyv na menštruačný cyklus a môže dôjsť k jeho znepravidelneniu. Špinenie alebo slabé krvácanie v strede cyklu môže byť ovulačné krvácanie. Odsledujte si to. Deň meškajúca menštruácia ešte neznamená nepravidelný cyklus. Odsledujte si to.

 • problémy s menštruáciou po použití escapelle

  , Autor: 012katka012

  Dobrý deň, chcela by som vedieť po koľkých dňoch mám očakávať menštruáciu po užití tablety escapelle a či sa môže aj oneskoriť.
  Prípadne ak by som ju aj dostala môžem byť aj napriek tomu tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  tabletka Escapelle je "bezpečná" a po jej užití sa gravidata nepredpokladá. Poruchy menštruačného cyklu sú bežné, menštruácia môže meškať alebo prísť predčasne. Je to veľmi individuálne.