Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,306 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menstruacne problemy

  , Autor:

  Dobry den, mam otazku menstruaciu som mala ako tak pravidelne obcas to skakalo pred pol rokom som prestala brat Hak a po pol roku som mala styk nechraneny mimo plodnych dni a namiesto menstruaciesa objavil len slaby hnedy vytok. Citala som zze testy pocas toho robit nemam ale neviem skusam sa spytat sem kedze je to aj znak ze mozem byt tehotna
  Ale ssu aj ine dovody. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, nemuselo to byť v čase ovulácie, teda plodných dní, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči alebo potvrdí tehotenstvo.

Podobné otázky

 • Menstruacne problemy

  , Autor:

  Dobry den pan doktor, chcela by som sa spytat, ci existuje nejaka bakteria, ktora predlzuje menstruaciu, resp. Nekonci mi spinenie po menstruacii. A este jedna otazka, co moze znamenat bolest v krozoch vystrelujuca do zadku posledne dni menstruacie?
  Za zodpovedanie oboch otazok vopred dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, aj infekcia. Špinenie v kombinácii s bolesťou v krížoch môže byť spôsobené napríklad aj myómom, či cystou vaječníka. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení zistí možnú príčinu Vašich ťažkostí a určí ďalší postup, prípadne Vás odošle na ďalšie vyšetrenia.

 • Menštruačné problémy

  , Autor:

  Dobrý večer, mám nasledujúci problém. V decembri mi menštruácia meškala 19 dní ale vďaka Duphastonu sa mi spustila. Stalo sa to prvý krát a doktorka žiadny problém nevidela tak povedala že sa to nemusí riešiť ďalej. 25.12 mi prišla menštruácia a trvala do 30.12 , v januári mi meškala len 1 deň a 23.1 prišla a 30.1 odišla, stým že 30,31 a 1 som nekrvcala . Teda 1.2 dnes večer som začala špiniť, je to ako výtok ale tmavo červený až hneskastý. Nemám okrem toho žiadne ťažkosti a styk sme mali naposledy 10.2 takže tehotenstvo to podľa mňa nemôže byť a podráždené tiež nie keďže sa nič také nekonalo. Čo to mohlo spôsobiť? Je dôvod na paniku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali na mysli, že nechránený pohlavný styk ste mali naposledy 10.1.2021, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Príčin ťažkostí však môže byť viacero. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení krvi a USG určí ďalší postup.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, mám nasledujúci problém. Asi pred rokom som mala menštruačné problémy, jednoducho sa mi menštruácia nedostavila mesiac - dva a doktorky už nevedeli čo robiť. Upravilo sa to samo. No posledný pol rok už mám menštruáciu na deň presnú. Okrem tohto mesiaca. Teraz mi mešká 6 dní. S partnerom mávame nechránený pohlavný styk preto som si spravila test na 4.deň meškania a dnes na 6.deň ale obe negatívne. Môže to byť i napriek tomu tehotenstvo alebo podľa vás sa mi opäť vrátili problémy? Chcem ešte dodať že sa nič nezmenilo ohľadne váhy, stresu, cestovania alebo choroby a liekov.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačne problémy

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať či je normálne že sa mi menštruácia mení každý mesiac ( jeden mesiac mám silnú-normalnu a druhý zase uplne slabú.) Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je to nič nenormálne. Príčin môže byť viacero. Záleží to od viacerých okolností. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačné problémy

  , Autor:

  Dobrý deň, v čase, keď sa mi mala dostaviť menštruácia som iba mierne špinila, pričom toto špinenie pretrváva už takmer 2 týždne. Zo začiatku to bolo silnejšie, teraz už len trochu. Inak ma nič nebolí, nepáli ani nesvrbí. Menštruáciu mám pomerne nepravidelnú takže akékoľvek výkyvy sú u mňa bežné. Avšak takéto dlhotrvajúce špinenie namiesto menštruácie nemávam. Ak dostanem menzes, trvá spravidla 5 dní pričom taktiež bolesti a krvácanie sú skôr mierne. Mám 26 rokov. Mala by som vyhľadať lekára? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myslím si, že bude vhodné gynekologické vyšetrenie. Takto Vám pomôcť neviem.