Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krátka menštruácia

  , Autor: Dieťa je dar

  Dobrý deň pán doktor chcrla by som sa opitat s manzelom sa snažíme o bábätko naposledy slm mala menštruáciu 17.3. Od vtedy stale sme mali nechránený styk ale tento mesiac som dostala o 2 dni skôr menstruaciu a trvala len 3 dni a bola slabucka tag sa chcem opitat mozem byt tehotna vecinou mávam 6-7dni menzes a kedy asi by som si mohla urobyt test ďakujem krásne za odpoveď a prajem krásni zvyšok dňa

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test si môžete realizovať v najbližších dňoch. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krátka menstruacia

  , Autor: Majush

  Dobrý deň, v cera mi prišla menstruacia no krvacala som len trošku dnes uz vôbec nekrvacam. Prisla mi o 7 dní skôr no dnes uz vôbec nekrvacam. Mávam ju dlho aj 6 ci 7 dní.Test som si zatial nerobila. Môže byť ze som tehotná? Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin včerajšieho krvácania mohlo byť viacero. Mohlo sa jednať aj o ovulačné špinenie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Samozrejme, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá a krátka menštruácia pri užívaní trexan 10 mg.

  , Autor:

  Dobrý večer pán doktor tento mesiac 6 teho som dostala menzes ale bol veľmi slabý a len 1 deň . Robila som si dnes tehotensky test lady Max a vyšiel negatívny. Uživam antikoncepciu daylla už tretí mesiac a každý pondelok večer užívam trexan 10 mg v pondelok 4.6. som užila druhu tabletku trexanu. Mohol mi to sposobit trexan že som mala len slabu 1 dňovú menštruáciu ? A znižuje trexan učinok antikoncepcie ? Ďakujem Vám pekne pán doktor za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj len pri samostatnom užívaní hormonálnej antikoncepcie (bez užívania Metotrexátu) môže byť menštruácia kratšia aj slabšia, občas iba vo forme špinenia. Pri užívaní Metotrexátu však môžu byť poruchy menštruácie prítomné. Je však otázne, či už mali 2 dávky lieku vplyv na Vašu menštruáciu, vylúčiť sa to však nedá. Treba si to odsledovať, s liečbou ste začali len teraz, uvidíte, ako to bude prebiehať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo krvácaní navštívte lekára.

 • Kratka menstruacia po mononukleoze

  , Autor: odbornik6

  Dobry den, je normalne mat len 3 dnovu, pomerne silnu menstruaciu po prekonani mononukleozy? Pocas liecby som bola tyzden v nemocnici a par dni na infuziach a aj na antibiotikach.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ochorenie a liečba , strava a pod. samozrejme môžu zmeniť charakter menses,
  stav hodnoťte až s odstupom času po doliečení a rekonvalescencii
  s pozdravom