Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,909 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Slabá a krátka menštruácia pri užívaní trexan 10 mg.

    , Autor:

    Dobrý večer pán doktor tento mesiac 6 teho som dostala menzes ale bol veľmi slabý a len 1 deň . Robila som si dnes tehotensky test lady Max a vyšiel negatívny. Uživam antikoncepciu daylla už tretí mesiac a každý pondelok večer užívam trexan 10 mg v pondelok 4.6. som užila druhu tabletku trexanu. Mohol mi to sposobit trexan že som mala len slabu 1 dňovú menštruáciu ? A znižuje trexan učinok antikoncepcie ? Ďakujem Vám pekne pán doktor za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, aj len pri samostatnom užívaní hormonálnej antikoncepcie (bez užívania Metotrexátu) môže byť menštruácia kratšia aj slabšia, občas iba vo forme špinenia. Pri užívaní Metotrexátu však môžu byť poruchy menštruácie prítomné. Je však otázne, či už mali 2 dávky lieku vplyv na Vašu menštruáciu, vylúčiť sa to však nedá. Treba si to odsledovať, s liečbou ste začali len teraz, uvidíte, ako to bude prebiehať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo krvácaní navštívte lekára.