Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,495 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mešká

  , Autor:

  Dobrý deň , menzes mi mešká 21dni , včera som si robila tehotenský a je negatívny , mala som nechraneny sex pred mesiacom ale priateľ sa do mna nespravil(na 100%) ..minuly týždeň som mala aj citlivé prsia aké mávam pred kramamy ale menstruacia stále nedosla ( mám ale aj tráviace problémy a nafukovanie ,ktoré mám bežne takze to nie je nič neobvyklé..) Čo si myslite že by to mohlo byt ? Gynekológa sa chystám navštíviť ale radšej by som ešte asi pockala pár dni, alebo to nemám odkladať ?a pred 3dnami som mala 18te narodeniny ..Môže byt meškanie spôsobené aj týmto ,že som práve dospela?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa teda vylúčiť nedá, navyše ak Vám mešká menštruácia 3 týždne a doteraz bola pravidelná. Odsledujte si to. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a USG stanoví ďalší postup a jednoznačne vylúči tehotenstvo.

Podobné otázky

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa spýtať som 4 mesiace po pôrode cisárskym rezom.
  Mala som menzes normálne každý mesiac..
  Problém je ten ze v novembri minulého roka som mala nechránený pohla.styk, a bola som deň dva tuším po menzese. V decembri som mala menštruáciu 9 teho.. a 6 dni. A silne krvácanie.. po pôrode som bola na kontrole a povedal mi dr.ze mam cystu.. tak menzes som nedostala tento mesiac.
  Tak sa pýtam.
  Je možné že by to bolo tehotenstvo ? Alebo moze to byt ze kvôli tej cyste mi to meska ? Teraz mam len naliať prsia,žltý vytok bez zápachu nič nebolí nesvrbi... ďakujem za odpoveď..
  Tak moja otázka znie ..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je možné, že ak Vám bola zistená funkčná cysta, tak tá má vplyv na meškajúcu menštruáciu. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj pri nejasnotiach, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajuca menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať mešká my ti uz 18 dní robila som si včera test a ukazal len jednu paličku a keby že by som bola v tom to by my uz ukazalo? A neviem že či to nebude zo stresu lebo momentalne teraz stresujem z toho že my tak dlho mešká

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po 18tich dňoch meškajúcej menštruácie by už v prípade tehotenstva mal byť tehotenský test pozitívny. Samozrejme, nemožno vylúčiť ani falošnú pozitivitu tehotenského testu. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Negatívne testy

  , Autor:

  Dobrý deň , menstruacia mi mešká už 2 dni ale žiadne príznaky že by som ju mala dostať alebo žeby som bola tehotná nemám , okrem bieleho hustejsieho vytoku , testy som si robila 2 a boli negatívne .. cyklus mávam tak niekedy príde po 28 dňoch niekedy aj po 31-32

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14 deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví ďalší postup.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa Vás spýtať, či je ešte ako tak v norme, keď mi 12-sty deň mešká menštruácia, pričom som nikdy s týmito vecami problém nemala a cyklus mávam pravidelný. Avšak počas toho ako mi mešká mám často silný výtok. Tehotná nie som. Avšak v poslednej dobe som aj schudla, aj menej jedla a na mesiac úplne vylúčila mäso s tým, že som si nedala záležať na jeho nahrádzaní. Chcela by som vedieť, či vidíte problém práve v tomto. Lebo mňa už nič iné nenapadá. Vopred Vám pekne ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zmena životného štýlu, stres, či úprava stravy má vplyv na menštruačný cyklus a môže spôsobiť znepravidelnenie, meškanie, ale aj vynechanie menštruácie. Odsledujte si to.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer, pán doktor. V tejto COVID dobe je ťažké sa dostať k svojmu lekárovi, preto som nateraz zvolila aspoň takúto alternatívu. S priateľom som mala deň po skončení menštruácie chránený sex po dlhej dobe. Ejakuloval mimo mňa. Kondóm som potom skontrolovala, nebol prederaveny. Menštruácia mi zatiaľ mešká 4 dni. Bolesti prsníkov, ani podbruška nemám, ani žiadne "symptómy", ze uz to ide. Mám mať dôvody na obavy? Alebo je to len spôsobené stresom, jednak z meškania svojich dní a jednak skúškoveho obdobia.
  Za pochopenie Vám ďakujem. :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, tehotná nebudete. Meškanie menštruácie je podľa mňa spôsobené stresovým obdobím, ktoré ná vplyv na menštruačný cyklus. Nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.