Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,380 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajuca menštruácia

  , Autor: Nikol

  Dobrý deň, mám 22 rokov v januári som vysadila antikoncepciu a v júli som prestala mat menštruáciu bola som na dvoch vyvolavacich injekciach po ktorých som mala len slabý hnedý výtok pani doktorka ma poslala po vyšetreniach ako je diabetologia, endokrinologia,(všetky testy boli v poriadku) teraz mi idú brat testy ohľadom žalúdka pretože odkedy mi mešká, menštruácia sa cítim malatna občas mám miernu bolesť žalúdka a schudla som od januára 10 kg bez žiadnej výraznej zmeny v životospráve. Chcem sa opýtať či v budúcnosti budem mat problém otehotnieť a ako riešiť tento problém meškania menštruácie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nemá žena žiadny iný problém, vynechávanie menštruácie sa neberie ako problém a nemusí sa za každú cenu riešiť. Niekedy je to pre ženu aj výhodnejšie. Problémom to môže byť, ak žena plánuje otehotnieť. Takto sa Vám ale bližšie objektívne vyjadriť neviem. Menštruácia môže vynechávať z rôznych príčin, jednou z nich je aj porucha trávenia, či podvýživa. Preto je potrebné realizovať vyšetrenia, aby sa vylúčila primárna príčina ťažkostí, ak sú gynekologické vyšetrenia v poriadku.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor, chcela by som sa opýtať, či je možné ak som mala styk s priateľom na začiatku februára, menštruácia prišla 21.februara ale teraz 20marca ešte neprišla, či je možné že som tehotná. A či je možné že pri vaginálnom ultrazvuku by plod ešte gynekológ nezachytil. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pár dní meškajúca menštruácia ešte nemusí nič znamenať. Pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý tehotenstvo stanoví na základe odberu krvi na beta HCG. Za daných okolností by embryo v maternici ešte nebolo vidieť.

 • Pohlavný styk

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor chcela by som sa opýtať či je tam mala pravde podobnosť keď mi meska menzes každý mesiac jeden deň že či som tehotna ? Mala som pohlavný styk vo febuary z ochranou a robila som si test a bol nega tak neviem sa z toho vysomarit teraz čo si myslite vy ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, deň meškajúca menštruácia je v poriadku, ak bol tehotenský test negatívny, tehotná nebudete. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý den, mám 26 rokov a 4 mesiace vydatá. S manzelom si dávame pozor avšak posledným mesiacom nie sme si istí. Doteraz som mala cyklus ako hodinky každých 28 dní a žiadne problémy. Posledná menštruácia bola 21.-24.1. bola iná v tom, že trvala len 3 dní (bežné mávam tak 6dni) 6.2. Teda v strede cyklu mi začal hnedý výtok ktorý prešiel do krvácania a trval zhruba 2dni. MS mi mala prísť 16.2. ale neprišla a mešká už 8.den. Mám bolesti v podbrušku(pichanie, niekedy napätie a tlak) bolesť krížov, niekedy aj vaječníky, neustála unava, ospalosť a pocit nevolnosti pri jedle... Pred pár dňami sa pridal aj biely nepachnuci výtok... Tehu test som si dnes ráno robila a bol negatívny... Môže ísť o niečo vazne? Ďakujem krásne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Odsledujte si to. O týždeň si realizujte tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo a určí ďalší postup.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň. Poslednú menštruáciu som mala v decembri. Dva mesiace mi mešká, robila som si aj tehotenské testy. Tento mesiac mi vychádzal začiatok menštruácie 10.2. ale znovu neprišla a dnes (21.2) som dostala slabé špinenie. Pred tým mi menzes začínal silným krvácaním. K lekárovi som už objednaná, ale až 3.3. Minulý rok sa mi stalo niečo podobné, kvôli stresu mi vypadla jedna menštruácia úplne. Moja otázka znie :môžem začať brať antikoncepciu keď začalo to špinenie? Chcela som začať už minulý mesiac po dlhšej dobe jej neuzivania. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s užívaním hormonálnej antikoncepcie by som počkal a nezačal ju brať iba tak na slepo. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero, áno, môže to byť aj stres. Či však špinenie predstavuje začiatok menštruácie po dlhšej dobe, sa Vám takto neviem bližšie vyjadriť. Vyčkajte na gynekologické vyšetrenie. Ak bude všetko v poriadku, následne môžete pri spustení nasledujúcej menštruácie začať s užívaním hormonálnej antikoncepcie.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať 31.10 som mala pôrod prirodzenou cestou spinila som celé šestonedelia a prvú menštruáciu som dostala 9.1.2021 trvala 7 dní z veľkými bolesťami no teraz mi už meska 7 deň pred tehotenstvom som mala vždy nepravidelnu menštruáciu liečila som sa duphastonom neviem ci je to meškanie normálne po pôrode nekojim vôbec a práve som aj pozitívna na covid - 19 môže to mať stým súvis? Tehotná byť nemôžem keďže si dávame pozor co mi odporúčate ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali menštruačný cyklus nepravidelný aj pred pôrodom, je normálne, že je nepravidelný aj teraz. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, od stresu, infekcie, zmeny životného štýlu, ... Odsledujte si to. Ak nemáte žiadne ťažkosti, netreba to za každých okolností riešiť.