• Klimakterium

    , Autor:

    PAn doktor, mam 52 rokov a som v klimakteriu. 18.8. mi bola robena kyretaž kvoli dlhodobejšiemu špineniu. Vysledky histologie v poriadku.O 5 tyždňov som dostala menzes, ktorý 6 dňom skončil. Teraz je 11 deň cyklu a začala som mať krvave špinenie. Včera som si myslela, že snaď praskla iba nejaka cievka pr tlaku na WC, , ale pokračuje to aj dnes. mam aj pobolievanie križov a podbruška a citlive prsniky, ako pri menzese. Po kyretaži aj v piatok mi bol robeny horm,. profil, ktorý opakovane potvrdil menopauzu. V piatok na USG sliznica maternice 6 mm- to bolo 9 deň cyklu..Pri USG mi doktor vysvetľoval, že niekto tu sliznicu meria v celom rozsahu, niekto to deli na polovicu, čomu som nechapala, len že keby sa meralo na polovicu tak by mala 3 mm. Možte mi to prosim vysvetliť? Aky je podľa Vas ten dovod špinenia? Lekar mi povedal, že keby aj prišlo nejake špinenie, tak si to nemam všimať,, pokial to nie je silne krvacanie, ale moj strach je opodstatneny a moj lekar cely tyždeň neordinuje. Pan doktor veľmi pekne Vam ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, je dôležité vylúčiť pôvod špinenia mimo maternice. Nemusí sa jednať o špinenie iba z maternice, ale napríklad aj z močovej rúry, alebo konečníka, napríklad pri hemoroidoch. Sliznica dutiny maternice sa ultrazvukovo meria od prednej steny maternice po zadnú v celej šírke. To v sebe zahŕňa sliznicu aj prednej aj zadnej steny maternice, takže ak sa má objektívne vyčísliť výška sliznice dutiny maternice, tak sa priemer nameranej hodnoty vydelí dvomi, tak ako Vám hovoril Váš gynekológ. Špinenie si odsledujte. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.