Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,821 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Výtok

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať čím to môže byť .Pouzivam HAK Vexya menštruácia mi skončila v nedeľu a s priateľom sme mali pohlavný styk a od neďele mám krvavý výtok

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali pohlavný styk v čase končiaceho krvácania z vysadenia, špinenie môže ešte pár dní pretrvávať. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie môže vyskytovať počas celého cyklu. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Menštruácia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň ,už rok mám problémy s menštruáciou ,mávam menštruáciu mimo svojho cyklu ,väčšinou období plodných dní . Podľa dr. Mám všetko poriadku ,dala mi lieky užívam 2x1 estrofem , a 2x1 duphaston . Stane sa ,že jeden mesiac nemám medzi a druhý mesiac mám menštruácii medzi ,niekedy je to len taký hnedy výtok . Idem už aj 6 x na kontrolný ster pretože mi nevychádza ,mi ho nevyhodnotia lebo mám zmiešanú mikroflóru . Viete mi poradiť ? Či mi nechýba nejaký vitamín alebo niečo ? Chcela som užívať Bkomplex ,mohlo by to mať s nejakým vitamínom súvis ? Snažíme sa už aj u druhé dieťa vyše pol roka , aké myslím ,že skrz toto moje mimo krvácanie to nejde . Ďakujem za odpoveď .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, krvácanie, či bolesti v období ovulácie sú pomerne časté, jedná sa o ovulačné krvácanie, či ovulačnú bolesť, ktorá väčšinou trvá iba pár dní, dva, či tri. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, nie je nutné to riešiť. Čo sa týka výteru, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť k "zmiešanej mikroflóre". Na podporu pošvovej mikroflóry si môžete aplikovať vaginálne probiotiká. Pri snažení otehotnieť odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, aspoň 2 - 3 krát týždenne, počas celého cyklu okrem menštruácie, nie len v čase očakávanej ovulácie.

 • Krvácanie

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať po menštruáciu som začala po 4 dňoch mat krvavý výtok a hnedasty mala som ho až do ďalšej menštruácie raz za čas prestastal na par hodin a teraz po menštruáciu ho mám zas .Čo môže byt za tým ? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto, bez poznania bližších informácii, výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Tmavohnedy výtok

  , Autor:

  Dobrý deň pred týždňom som bola u gyn na spustenie menštruácie a predpísala mi tu antiku Gefemin na úpravu menštruáciu. V pondelok som som mala bolesti v podbrušku šla som na wc a hnedy výtok až taky tmavohnedy, čierny. Cez noc vôbec nič ráno som vstala s čistou vložkou. Vôbec tomu nechápem ešte som to nemala, antiku beriem už druhý krát a pri tej prvej som toto vôbec nemala. Menštruácia mi meskal 2 mesiaca tak som očakávala že to bude silné.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v jej začiatkoch, sa môže špinenie, či nepravidelné krvácanie vyskytovať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. S priateľom sme mali 21.8 pohlavný styk pri ktorom sa nám pretrhol kondóm. Ja som v ten deň mala dostať menštruáciu ale bála som sa tak som zobrala tabletku escapelle(tabletku som užila do 12hodin ako sa to odporúča). Menštruácia mi už teraz mešká 5ty deň. Do dnes som mala hustý biely výtok no dnes už skončil. Test som si ešte nerobila. Je možné že tabletka nezaucinkovala a môžem byť tehotná alebo je to len posunutie menstruacie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si skôr myslím, že meškanie menštruácie je spôsobené užitím tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Casta menstruacia

  , Autor:

  Dobry den,

  Som rok po ukonceni dojcenia a v podstate od porodu- 2r mam krvacanie aj po ovulacii. Zacnem krvacat dva tyzdne po zaciatku menstruacie, tyzden mam hnedy vytok pripadne slabe cervene krvacanie a potom dostanem menstruaciu tiez slabu. Moze to byt sposobene nerovnovahou hormonov? Da sa to upravit aj inac ako hormonmi? Moja mamina mala CA prsnika a nerada by som teda sla do liecby hormonmi.

  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, obávam sa, že inak, ako užívaním hormónov (nemyslím tým len hormonálnu antikoncepciu) sa cyklus neupraví. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.