Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,375 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobrý deň, s priatelom sme mali pohlavný styk kde vyvrcholil mimo mna... následne som dostala zàpal ktorý som nie celkom preliečila nakolko moj gynekológ mal dovolenku a po čaji sa mi dvíha žalúdok.. zápal trval asi 2 týždne od sexu.. teraz mam stale žlté výtoky.. no včera mi mala dojst menstruacia (niekedy pride 2 dni skor niekedy 2 dni neskor) a nedošla .. moze mi meskat menstruacia práve tým nedoliecenym zápalom nakolko este stale mam ten výtok?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností je niekoľko. Menštruácia môže meškať vplyvom zápalu, rovnako tak ak ste mali nechránený pohlavný styk, pripadá do úvahy aj tehotenstvo. Odsledujte si to. Realizujte si tehotenský test pri meškaní menštruácie minimálne 14 dní, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Špinenie pred menštruáciou

  , Autor:

  Dobrý deň, mám problém, ktorý si neviem vysvetliť. Poslednú menštruáciu som mala 27. augusta. S partnerom sme za celý mesiac mali pohlavný styk len 2x a to 3. septembra a 12. septembra, došlo k vyvrcholeniu, no mimo mňa. Menštruáciu mávam pravidelnú, občas sa posunie o nejaké dni alebo príde skôr o deň - dva. Čo si ale neviem vysvetliť - 16. septembra som si pri malej potrebe našla akoby výtok hlien s trochou krvi, neprestalo to. Na druhý deň som už mala ten výtok alebo špinenie ružovej až hnedej farby celý deň. Trvalo to aj ďalší deň, špinenie bolo už hnedej farby. Celkovo to špinenie trvalo 5 dní od stredy do nedele. V nedeľu večer zoslablo. Menštruáciu mám dostať o dva dni. Pri tom špinení má sprevádzali klasické menštruačné bolesti - podbruško a bolesť krížov. Tieto bolesti sú pravidelne pri každej menštruácii. Špinenie zmizlo, bolesť krížov pretrváva a sem tam aj bolesť podbruška. Počas tohto mesiaca som bola 2x prechladená. Keď idem na WC na malú potrebu, cítim trochu pálenie alebo rezanie (pred menštruáciou som to zvykla niekdy pociťovať). Chcela by som sa opýtať, čo spôsobilo to hnedé špinenie? Je to normálne takto skoro týždeň pred menštruáciou a 5 dní po pohlavnom styku (v období ovulácie)? Môže to signalizovať zdravotný problém? Môže to byť nebodaj tehotenstvo? Ako som spomínala, špinenie zatiaľ ustúpilo, no kríže bolia stále. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať aj o tehotenstvo, mohlo sa jednať aj o ovulačné krvácanie. Takto je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  chcela by som sa Vás opýtať ohľadne špinenia mimo menštrulačného cyklu. Na 10 deň od začiatku menštrulácie mi opäť začalo špinenie (trvá to cca 8 dní)a počas tohto stavu sa 2krát vyskytla slabá krv. Chcela by som sa spýtať, či ide o nejaký závažný zdravotný problém a treba ísť ku gynekológovi alebo môže ísť o tehotenstvo? ( S partnerom som mala pohlavný styk na 8 deň od začiatku menštrulačného cyklu, cyklus mám pravidelný).
  Ďakujem Vám za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Jednou z nich je aj tehotenstvo. Odporúčam si stav odsledovať a pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Možné tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa s Vami poradiť. Tento mesiac mám nejaký divný čo sa týka menštruácie. S priateľom sa snažíme o dieťa, ale zatiaľ bez výsledku. Poslednú MS som mala 31.7.2020. Na začiatku cyklu som od 3 dňa brala Clostilbegyt 5 dní- 1 tabletu a nemala som žiadne ťažkosti. Na 13 deň som bola u gynekologičky na folikulometrii a povedala mi, že mám vľavo folikul o veľkosti 22mm. Vravela, že podľa sona ovulácia bude +- na druhý deň (štvrtok). Viem podľa hlienu a bolesti, že ovulácia určite prebehla. Od pondelka17.8.2020 mi nasadila Duphaston. Včera 20.8. čo je nejakých 6 dní som mala drobné špinenie, len krv na toaletnom papieri a nič viac. Potom sa špinenie opakovalo v piatok a sobotu ale taktiež iba na papier taký rúžový výtok. Od ovulácie ma nesmierne bolia kríže, mám menštruačné bolesti ako keby mala už prísť MS. V nedeľu bola som nafúknutá a bolo mi ťažko na žalúdok a po zjedení banána som išla do polhodiny zvracať. Stále pociťujem ako by som mala teplotu ale je len zvýšená na 37,2C.Myslíte, že by to mohlo byť uhniezďovanie? Môže sa jednať o tehotenstvo? Doteraz som tieto lieky nebrala je to prvý mesiac a taktiež som počas predchádzajúcich cyklov nemala žiadne špinenie. Ďakujem za každú radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky sa môže jednať aj o počínajúce tehotenstvo. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ovulacne test

  , Autor:

  Dobrý deň, v deň menštruácie som si robila ovulacne test a bol pozitívny na druhy deň, bola palička estw silnejšia, je možné aby som mala posunúť ovulaciu? Alebo dokáže určiť aj tehotenstvo? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky môžete mať posunutú ovuláciu, rovnako tak môžete byť aj tehotná. Nepoznám všetky informácie ani okolnosti, preto sa jednoznačne neviem bližšie vyjadriť. Ak je však možné tehotenstvo, odsledujte si to. Môžete si skúsiť realizovať tehotenský test. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň.
  S manzelom chceme mat bábätko. Zvyčajne mávam menstruaciy kazdych 31 dni. Menstruacia mi meskala 6 dni. V piaty deň meškania som si urobila test. Bola na nom druhá slabá ciarka, no na druhy deň po teste som dostala menstruaciu, este v priebehu večera zo mňa vysli 2 väčšie kusky ako keby obalu. Môže ísť o biochemicke tehotenstvo?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, mohlo sa jednať o tzv. biochemické tehotenstvo. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.