Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,375 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Predlžena menštruacia

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, ďakujem za odpoveď.Zabudla som napisať, že som v perimenopauze , mam 51 rokov, može to byť aj to pričina toho predlženeho špinenia po menzese vyvolaneho duphastonom?Aj pri uživani Duphastonu začnem špiniť pri posladnych tabletach a trva to až do menštruacie.Prajem pekny deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez ohľadu na vek, sa podobné špinenia môžu vyskytovať aj u žien v mladšom veku. Záleží od hormonálnej výbavy. Nemusí to mať vyslovene súvis s Duphastonom. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Predĺžená menštruácia

  , Autor:

  dobrý deň
  pred mesiacom mi začal moj normálny silný menzes, mal skončiť po max týždni ale neprestával, bol to len červeno hnedý výtok a dnes mi začal zas môj normálny menzes. na začiatku som aj začala brať antikoncepciu ktorá má málo hormónov, tak neviem čo to moze byt. prosím poraďte mi
  ďakujem za odpoved dovidenia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali užívať hormonálnu antikoncepciu iba teraz, potrvá pár cyklov, kým sa intenzita aj pravidelnosť upraví. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Predlžena menštruacia

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, chcela by som sa Vas opytať, či je normalne, že sa mi predlžuje menštruacia z povodnych 5 dni na 7 a viac. Normalnu menštruaciu mam tak 4 dni, potom su to len akoby krvave vytoky, niekedy sa počas dňa objavi slabe zakrvacanie skor pri utreti. Minuly cyklus som uživala Duphaston, aby mi priliš nenarastla sliznica , lebo mala som folikularnu cystu, ktorá po menzese v minulom cykle praskla, ale sliznica bola vysoka 18 mm, tak preto Duphaston. Na kontrole na uSg po menzes bola sliznica sumerna v poriadku. Mam na maternici 2,5 cm myom uloženy vo svalovine, ale ten mi nesposoboval žiadne problemy.Od 11 dňa cyklu by som mala zase uživať Duphaston, lebo mam nizky progesteron. Možem ho začať uživať, aj keby tie krvave vytoky neprestali?Nemože to predlžene krvacanie sposobovať Duphaston? Moj lekar je ešte 2 tyždne na dovolenke, tak sa nema s kym poradiť. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekoľkodňové špinenie po krvácaní alebo aj pred ním je pomerne bežné a v poriadku. Výtoky si odsledujte. Duphaston užívať môžete dľa odporúčania.