Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,819 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Spinenie

  , Autor:

  Dobry den pan doktor. Chcela by som sa opytat na vas nazor. Dnes som bola u svojho gynekologa s problemom dlhsieho spinenia po menstruacii. Robil mi predcizne vnutorne sono a vsetko bolo v najlepsom poriadku. Bola mi odobrata krv na hormony a citologia. Moja otazka znie ci si myslite ze to moze byt problem s krckom? Kazdorocne podstivo chodim na preventivky a citologie mam vzdy ukazkove. Je mozne ze by sa mi behom 11mesiacov tak pokazila citologia ze by moje tazkosti mohli suvisiet s tym? Este jedna otazka. Moze prosim predlzena menstruacia suvisiet aj s nejakou bakteriou? Vytery mi robene neboli na bakterie alebo streptokoky

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez poznania výsledkov vyšetrení sa Vám bližšie nikto nebude vedieť vyjadriť. Áno, teoreticky je možné, že sa v priebehu roka zmení cytologický nález, prípadne, že máte vaginálnu infekciu, ktorá má vplyv na menštruačný cyklus. Vyčkajte výsledkov vyšetrení, následne postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • skrátený cyklus

  , Autor:

  Dobrý deń.
  3.9.som dostala menštruáciu,trvala cca do7.9-posledný deń už takmer nič),potom dva dni nič a na ´daľší slabé špinenie.Na ´daľší deń opäť nič. 25.9.som na nohavičkách objavila pár kvapiek krvi,vyzeralo to,akoby som to dostala znova.Pri močení bol moč trochu ružový,vyšiel jeden "mikroskopicky" drobný kúsok asi sliznice,potom už do večera nič,len toaletný papier bol slaboružový. V noci nič,na ´daľší deń len maličká drobná škvrnka na vložke a odvtedy zase nič. Bola to vôbec menštruácia? Môže to súvisieť s tým,že už mám vyše 50 rokov? A môže byť cyklus v tomto veku už kratší,teda,že to dostanem napr.na 23 deń od začatia predošlej menštruácie? Všade čítam, že v tomto veku sa cyklus skôr predlžuje,mne sa skrátil.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané špinenie v strede cyklu mohlo byť ovulačné špinenie, takto bez poznania výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň mala by som otázku v nedeľu večer som dostala menštruáciu 12.9. vo štvrtok 16.9. Mi už skončila . V piatok 17.9. Som dostala kŕče a zas som začala krvácať . Čiže tretí deň opäť krvacam čím to môže byt ? (beriem aj hak vexya)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie zo spádu hormónov počas užívania placebo tabliet a špinenie, či krvácanie aj počas cyklu nie je ničím výnimočným. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Nemožem otěhotnět

  , Autor:

  Dobrý den malá potřebovala by som poradit, 27.8.2021 Som Malá menzes mám nepravidelny cyklus od24 do 30 dní nikdy nie viac, asi 8.8. Alebo 9.8 2021 som malá pohlavny styk, 13 teho us přišiel neviem či jeto menštruacia Lebo to bolo iba po kvapkachh ani vložku nepotřebujem to trvalo 2 dní a teras 3 den mám iba ako velmi hnědý vitok ale nejde zomna iba keď sa utriem a ani bolesti neboli také silné ako při menštruacii čo to može být nikdy som to nemalá..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky sa môže jednať aj o ovulačné špinenie, ale príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.

 • Tmavohnedy výtok

  , Autor:

  Dobrý deň pred týždňom som bola u gyn na spustenie menštruácie a predpísala mi tu antiku Gefemin na úpravu menštruáciu. V pondelok som som mala bolesti v podbrušku šla som na wc a hnedy výtok až taky tmavohnedy, čierny. Cez noc vôbec nič ráno som vstala s čistou vložkou. Vôbec tomu nechápem ešte som to nemala, antiku beriem už druhý krát a pri tej prvej som toto vôbec nemala. Menštruácia mi meskal 2 mesiaca tak som očakávala že to bude silné.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v jej začiatkoch, sa môže špinenie, či nepravidelné krvácanie vyskytovať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • utrogestan

  , Autor:

  Dobrý deň, rada by som sa spýtala, v poslednom čase ma trápilo dlhé špinenie pred aj po menštruácii a môj dr. mi nasadil utrogestan, ktorý som užívala 10 dní... menštruácia konečne prišla bez špinenia a po 5.dňoch som mala pocit, že menštruácia už končí, ale dnes je už 9. deň a sem tam ešte stále krvácam:všímam si to hlavne na toalentom papieri a hlavne pri veľkej potrebe...Môže to mať súvis s tým utrogestanom?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Priamo s tabletami, ako takými to súvis nemá, skôr to má súvis s progesterónom. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, vek, výsledky vyšetrení a USG nálezov, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.