Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Spinenie

  , Autor: Sandrusiik

  Dobry den pan doktor. Chcela by som sa opytat na vas nazor. Dnes som bola u svojho gynekologa s problemom dlhsieho spinenia po menstruacii. Robil mi predcizne vnutorne sono a vsetko bolo v najlepsom poriadku. Bola mi odobrata krv na hormony a citologia. Moja otazka znie ci si myslite ze to moze byt problem s krckom? Kazdorocne podstivo chodim na preventivky a citologie mam vzdy ukazkove. Je mozne ze by sa mi behom 11mesiacov tak pokazila citologia ze by moje tazkosti mohli suvisiet s tym? Este jedna otazka. Moze prosim predlzena menstruacia suvisiet aj s nejakou bakteriou? Vytery mi robene neboli na bakterie alebo streptokoky

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez poznania výsledkov vyšetrení sa Vám bližšie nikto nebude vedieť vyjadriť. Áno, teoreticky je možné, že sa v priebehu roka zmení cytologický nález, prípadne, že máte vaginálnu infekciu, ktorá má vplyv na menštruačný cyklus. Vyčkajte výsledkov vyšetrení, následne postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Pripadne tehotenstvo

  , Autor: Diana123

  Dobry den pan doktor mala som sex 1.7 co som mala aj ovlucaiu testy vysli pozit sono ukazalo ze tehotna nie som a bolo aj take spinenie ale to len pri utreti a nic viac moze byt stoho tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test realizovaný počas ovulácie môže byť pozitívny. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Spomínané špinenie v období ovulácie mohlo byť ovulačné špinenie. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva sa realizuje odber krvi na beta HCG. Ak je beta HCG negatívne, tehotná nie ste. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, okolnosti, nálezy, ani výsledky vyšetrení, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia po Norethisterone

  , Autor: Patrishaa

  Dobrý deň pán doktor,
  Norethisteron som brala 6 dní na priblíženie menštruácie (tabletky mi ho priblížili o 2 dni) a menzes som dostala na 3 deň od vysadenia.
  Krvácanie však bolo slabšie a trvalo kratšie ako normálne. No teraz, asi na 4.deň od konca prvého krvácania som dostala akoby znovu menzes už silnejší a aj s bolesťami ako mávam vždy.
  Viete mi prosím nejako povedať čo sa môže diať? alebo čo to znamená?
  Mám očakávať teraz znovu očakávať niekoľkodnové krvácanie?
  (Pred predpísaním lieku som na priehliadke mala všetkl Ok)
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteron je “dvojdečná zbraň”. Môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, ktoré sa nemusia prejaviť u každej ženy. Medzi najčastejšie vedľajšie účinky Norethisteronu patrí nepravidelné krvácanie, či špinenie, ktoré nemá žiadnu logiku. Pobolievanie v podbrušku, ako pri menštruácii sa môže tiež vyskytovať. Stav by sa mal postupne upraviť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • bolesti brucha

  , Autor: Janka34364

  Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať pred menštruáciou čo bolo 1,2, a 3.7 som mala bolesti v podbrušku už toho 3 som začala brať tabletky norethisteron zentiva. Brala som ich do 14.7 na oddialenie menštruácie kvôli dovolenke. Ako som ich brala tak celú dovolenku ma nič nebolelo. Ako náhle som ich vysadila bolesti prišli znovu 2 dni na to som dostala silnú a bolestivú menštruáciu nebolo to špinenie ani nič podobné, bolo to krvácanie aké som mávala vždy akurát bolestivejšie a silnejšie, 6. a 7. deň som mala špinenie ale to som mávala vždy pri menštruácií. No ako mi skončila menštruácia tak ma bolelo brucho a stále aj bolí stále a neviem čo to môže byť, no potom mi prišlo do úvahy aj možné tehotnestvo. Nemám žiadne nevoľnosti ani zmeny chuti ani nič podobné stravujem sa normálne. Ak by ste mi vedeli poradiť budem veľmi rada. Vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteron môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, ktoré sa nemusia prejaviť u každej ženy. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto, iba na základe opisu, sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • menstruacia

  , Autor: Diana123

  Dobry den pan doktor styk som mala 1.7 ked som mala vysoko plodny den zabudla som si dat kruzok mozem byt tehotna menstruacia medka 8 den posledna ms bola 18.6 do 22.6 od vtedy som kruzok nemala zavedeny. a dneska som dostala take mierne spinenie je to normalne po 8 dnoch meskania a testy su pozit tak neviem co si mam otom mysliet

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa všetkého ste pravdepodobne tehotná. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, kde Vám vyšetria krv na beta HCG.

 • Problém s regulovaním cyklu s pomocou tabliet

  , Autor: Vilmuska

  Dobrý deň, pán Doktor. Už tri mesiace beriem liek na regulovanie cyklu. Neviem, či sa tu smie písať jeho názov, tak radšej píšem iba účinnú látku - dydrogesterón (10mg). Tabletky mám užívať na 19. deň od menštruácie, čo mi najbližšie vychádza na zajtra. Dnes som ale nečakane začala zasa krvácať a vyzerá to ako riadny menzes, nie nejaké špinenie. Čo teraz robiť? Mám čakať, až menzes skončí a rátať 19 dní od dnes? Alebo pokračovať v užívaní od zajtra, ako bolo pôvodne nariadené? Pani doktorka je aktuálne na dovolenke a nemám sa koho spýtať. Ďakujem krásne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania Duphastonu sa môže vyskytnúť nepravidelné krvácanie, či špinenie. Je to najčastejší vedľajší účinok. Ak sa Vám menštruácia dostavila už dnes, začnite s užívaním Duphastonu už dnes a pokračujte v jeho užívaní podľa odporúčaní.