Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,379 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

  • Escapelle

    , Autor:

    Dobrý deň, po styku som cca do hodiny a pol užila escapelle. Menstruacia neprišla a už mi mešká cca 3 týždne. Tehotenský test negatívny ( robila som si jeden a po týždni druhy). Žiadne priznaky tehotenstva nemám. Mohla mi tabletka nabúrať cyklus? Ak áno ako dlhé meškanie je ,,normlane’’ a kedy by som už mala navštíviť lekára.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, záleží od okolností, u každej ženy je to individuálne. Po použití tabletky býva menštruácia normálna a začína v obvyklý deň, hoci niekedy môže začať o pár dní neskôr alebo skôr. U niektorých žien vie zásadným spôsobom ovplyvniť a rozhádzať menštruačný cyklus, preto sa ju neodporúča užívať často. Ak sa krvácanie nedostavilo už 3 týždne, skúste si realizovať tehotenský test. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach ale odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí ďalší postup.

Podobné otázky

  • Meškanie

    , Autor:

    Dobrý deň. 18.4. Som užila tabletku escapelle cca do dvoch hodín. Mnestruacia ktorá mala prísť 6.5. Neprišla a taktiež neprišla ani 31.5. (Dnes). Tehotenské testy som robila 3, všetky vyšli negatívne. Žiadne priznaky tehotenstva a podobne nemám. Je to normlane tak dlho meškajúca menstruacia ?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, emergentná antikoncepcia môže spôsobiť rozhádzanie menštruačného cyklu. Tabletku ste užili načas, treba si to odsledovať. Ak sa menštruácia nedostaví do niekoľkých dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť.

  • Spinenie po menzese

    , Autor:

    Dobrý večer volam sa.katka a 10.februara som použila escapelle tabletku..menzes prisiel ako mal 1.marca...menstruacia trvala 6 dni..ale o dva dni neskor som zacala spinit slabohnedy vytok...podotýkam ze poslednu cytologiu som mala pred pol rokom negativnu..nakolko v roku 2015 mi robili konizaciu krčka maternice lebo som.mala dysplaziu na krcku maternice...tak teras neviem.preco spinim ci je to s tabletky po alebo nejaký zapal..ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, použitím emergentnej antikoncepcie môže dôjsť k rozhádzaniu cyklu. Špinenie môže byť spôsobené spomínanou tabletkou. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Problém

    , Autor:

    Dobrý deň, koncom novembra som mala nechránený pohl. styk, no hneď ráno som použila tabletku escapelle. Pár dni na to som dostala dvojdňovu menštruáciu. Od vtedy v čase očakávanej menštruácie mávam len spinenie s veľmi slabím krvácaním trvajúce dva dni. Je možné že to je kvoli tej tabletke? Test som si nerobila lebo som to pripisovala tomu, ale už mi príde že prešla dlha doba.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, emergentná antikoncepčná tabletka obsahuje veľké množstvo hormónu, ktoré zabráni otehotneniu ale má množstvo vedľajších účinkov, jedným z nich je znepravidelnenie cyklu. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Krvacanie po tabletke po

    , Autor:

    Dobry deň, chcela by som sa opýtať či je v poriadku krvácanie po tabletke escapelle. Resp. či mi to môže až tak upraviť menštruačny cyklus. Posledna menštruacia mi skončila 27.1 28.1 som mala sex s kondomom kt. praskol a 29.1 som vzala tabletku po. Včera t.j. 4.2 som dostaladalšiz menštruaciu. Krvacanie je dosť slabe. Nie som si ista či je to teda ozaj menštruacia alebo mi ta tabletka nejako uškodila. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, emergentná antikoncepcia môže narušiť a rozhodiť menštruačný cyklus. Krvácanie je normálnym a pomerne častým prejavom. Keďže ste prakticky pár dní po menštruácii, krvácanie nemá byť prečo silné. Odsledujte si to.

  • Escapelle

    , Autor:

    Dobrý deň dňa 03.12.2019 som mala menzes. Potom sme 11.12.2019 mali s partnerom nechránený pohlavný styk a dala som si tabletku Escape. Na piaty deň som začala špiniť. A 24.12.2019 som začala krvácať silnejšie ako obyčajne. Môže to byť už menzes a môže to byť spôsobené tabletku?ako sa dá zoslabnut menštruačné krvácanie - skúšala som citrón vitamin c. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, emergentná hormonálna tabletka dokáže rozhádzať menštruačný cyklus. Spomínané krvácanie môže byť spôsobené tabletkou emergentnej hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Do budúcna odporúčam chránený pohlavný styk, alebo užívanie hormonálnej antikoncepcie.