• Hatk

    , Autor: Iba Ja

    Dobrý den, mám 39 rokov a zhruba od marca sa mi kazí cyklus, je nepravidelný a stáva sa mi, že dostanem menzes a nechce mi skončit. Užívala som norethisteron 10 dní,krvácanie zastavil okamžite, avšak cyklus neupravil, další mesiac sa to opakovalo, bola mi robená kyretáž, ale pomohla len na 3 mesiace.Všetky vyšetrenia samozrejme v poriadku, žiadne myomy, polypy, cyto negat. Lekár mi odporúča nasadit hatk. Myslíte, že to pomôže na úpravu cyklu a akú by ste mi predpísal Vy? dakujem

    Dobrý deň, ak nemáte iné ťažkosti, ako iba nepravidelný menštruačný cyklus, užívanie hormonálnej antikoncepcie má svoje opodstatnenie. Na trhu je veľa preparátov hormonálnej antikoncepcie, Váš obvodný gynekológ Vám určite vyberie vhodný preparát.