• dlhodobé špinenie

    , Autor: Iba Ja

    Dobrý den, mám 39 rokov, menzes mi vždy začínal 1-2 dnovým špinením, ale postupne sa mi to predlžuje na viac dní kým sa spustí menzes, naposledy to už bolo aj 10 dní kým začalo riadne krvácanie. O čo môže íst, ako to riešit? K doktorovi chodím, vyšetrenia v poriadku, žiadne myomy, polypy..doktor tvrdí, že príčina je hormonálna. Navrhuje nasadit hatk. Pomôže to?

    Dobrý deň, čím sa žena blíži bližšie k menopauze, je cyklus stále viac a viac "chybovejší". Môžu za to hormóny. Ak Vás to obťažuje, hormonálna antikoncepcia by mohla stav upraviť, je to jedna z možností, rovnako tak aj vnútromaternicové teliesko.